Anapolon (Oxymetholon) został osławiony jako najpotężniejszy steryd stosowany doustnie, możliwy do nabycia w tabletkach. Wykazuje on silne działanie zarówno anaboliczne, jak i androgenne. Zwiększa produkcję czerwonych krwinek, wzmagając transport tlenu do mięśni. Dodatkowo podnosi zawartość żelaza we krwi, co ma znaczący wpływ na wytrzymałość mięśni. Przyrosty są tak spektakularne, że niektórzy wręcz odczuwają dyskomfort po nadmiernym napompowaniu mięśni. Równocześnie Anapolon uznawany jest za środek o silnych skutkach ubocznych, należy więc być ostrożnym decydując się na stosowanie go w formie wspomagania.

Jakie przyrosty powoduje Anapolon

Stosowanie Anapolonu daje szybkie i spektakularne efekty. W czasie cyklu trwającego 6 tygodni, przyjmując 1 – 3 tabletki na dobę (czyli 50 – 100 mg) można uzyskać wzrost masy ciała nawet na poziomie 10 – 13 kg. Przedłużanie cyklu lub zwiększanie dawki jest stanowczo odradzane i może być niebezpieczne. Nie ma to również sensu, ze względu na fakt, iż po 4 tygodniu stosowania, wpływ sterydu na zwiększenie masy jest już niewielki. Niestety dużą część masy osiąga się w wyniku zjawiska nazywanego retencją wody, które polega na podwyższeniu poziomu wody w organizmie. Spowodowane jest to przede wszystkim hamowaniem 11 – beta hydroksylazy co powoduje nadmiar kortykoidów. Wyjaśnia to również, występującą u większości osób, opuchliznę i podwyższone ciśnienie krwi. Aby ograniczyć negatywne skutki, można wykonywać treningi cardio co najmniej trzy razy w tygodniu. Przyrosty masy mogą być wówczas nieco mniejsze, ale za to jakość tkanki mięśniowej będzie znacznie lepsza. Warto także zadbać o odpowiednią, „czystą” dietę i skrupulatnie się jej trzymać.

Gdy odstawi się Anapolon, przyrosty bardzo szybko ulegają ponownej redukcji. Spowodowane jest to ustąpieniem wcześniej wspomnianej retencji wody. Niektórzy, aby zwiększyć jakość uzyskanej masy mięśniowej, po odstawieniu Oxymetholonu, decydują się na przedłużenie cyklu stosując inne, łagodniejsze sterydy. Pomaga to również w ograniczeniu efektów po odstawieniu Anapolonu.

Przeciwdziałanie skutkom ubocznym

Anapolon jest jednym z najsilniejszych blokujących SAA. Pod koniec, lub jeszcze w trakcie cyklu należy zastosować np. HCG. Jest to hormon przywracający prawidłową sekrecję endogennego testosteronu. Często również dochodzi do konwertowania Oxymetholonu do estrogenów. Aby tego uniknąć trzeba sięgnąć dodatkowo po antyestrogeny. Ważne jest także stałe monitorowanie stanu wątroby oraz jej regeneracja w razie potrzeby.

Oxymetholon, jako substancja czynna, działająca bezpośrednio na organizm, powinien być stosowany w sposób umiarkowany i odpowiedzialny. Bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń dotyczących wielkości dawek i długości cyklu. Dobrze jest równocześnie monitorować stan zdrowia i reagować na niepokojące objawy.

Źródło: https://najlepszekoksy.com/