Kilka słów o mnie

Bartosz Broda

Życie mu­si mieć własną geog­ra­fię. Bar­wy, góry, różno­rod­ność…- J. Carrol

Przebyłem długą drogę by znaleźć się w miejscu, w którym obecnie jestem. W trakcie tej drogi zdobyłem różnorodne doświadczenia, które łączę w jedną spójną całość. Obecnie moje życie zawodowe dzielę pomiędzy dwa obszary: rozwój osobisty (coaching, szkolenia miękkie) i kierowanie zespołem kilkudziesięciu osób w dziale badań i rozwoju międzynarodowej korporacji.

Coachingiem zafascynowałem się w 2013 roku. Znalazłem wtedy swoje powołanie – pomaganie ludziom w odkrywaniu i rozwijaniu przez nich swojego potencjału.  Ukończyłem Podyplomowe Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji. W 2014 założyłem firmę coachingową. Od tamtej pory przeprowadziłem ponad 250 godzin coachingu. Zostałem akredytowanym coachem Izby Coachingu. W marcu 2017 dołączyłem do zespołu coachów Laboratorium PsychoedukacjiOd 3 lat jestem też wolontariuszem w Ośrodku Pomocy Społecznej na Woli. Prowadzę sesje coachingowe z pracownikami i podopiecznymi OPS za co zostałem wyróżniony podczas Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

W coachingu skupiam się na wykorzystaniu metod skutecznych, których wartość została potwierdzona badaniami naukowymi. Nie opieram się na jednym modelu czy podejściu – formułę procesu dostosowuję do potrzeb i preferencji klienta. Głęboko wierzę, że najważniejszym narzędziem w coachingu jest osoba coacha, jej obecność i uważność na klienta. Dlatego ciągle dbam o swój rozwój i regularnie uczestniczę w superwizjach grupowych i indywidualnych. Od wielu lat regularnie praktykuję medytację i jestem zafascynowany psychologią kontemplatywną. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia na Uniwersytecie SWPS.

Najczęściej pracuję z klientami w obszarach:

  • poszukiwanie pasji,
  • relacje interpersonalne,
  • pewność siebie,
  • efektywność osobista,
  • radzenie sobie ze stresem,
  • poszukiwanie w życiu równowagi.

Pracowałem zarówno z osobami prywatnymi jak i pracownikami małych firm, korporacji i instytucji państwowych. Prowadziłem projekty coachingowe dla klientów m.in. w branżach nowych technologii, spożywczych, PR, edukacji i instytucjach publicznych.

Moja droga zawodowa rozpoczęła się w tzw. naukach twardych. Przez 9 lat pracowałem jako inżynier, naukowiec i lider zespołów na Politechnice Wrocławskiej, Państwowej Akademii Nauk i Uniwersytecie SWPS. Zdobyłem tytuł naukowy doktora w informatyce. Zajmuję się badaniami w przetwarzaniu języka naturalnego – dziedzinie łączącej twarde aspekty sztucznej inteligencji i miękkie aspekty lingwistyki i psycholingwistyki. Jestem autorem ponad 50 publikacji naukowych i współautorem dwóch książek w tej dziedzinie. M.in. brałem udział w budowie Słowosieci i Jasnopisu. Słowosieć to tezaurus (sieć leksykalno-semantyczna), z którego można skorzystać pod adresem http://plwordnet.pwr.wroc.pl. Jasnopis jest narzędziem przydatnym w automatycznym badaniu zrozumiałości tekstu w języku polskim.

Moje referencje