Strona głównaBiznesNa czym polega kurs Agile Certified Practitioner

Na czym polega kurs Agile Certified Practitioner

Zasady Manifestu Agile skupiają się wokół zagadnień związanych z określonym podejściem do zarządzania. Ich znajomość pozwala w sposób znaczący zwiększyć efektywność działania każdego zespołu projektowego. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju kursy z tym związane.

Interesują się nimi głównie project managerowie, a także osoby chcące objąć stanowiska kierownicze. Kurs Agile umożliwia zapoznanie się z wszystkimi najistotniejszymi informacjami na ten temat. Zwłaszcza gdy jest on prowadzony przez sprawdzony podmiot, cieszący się sporym uznaniem na rynku. Zarówno wśród kursantów, jak i pracodawców, którzy dzięki nim są w stanie „skorzystać” z dobrze przygotowanych pracowników.

Dlaczego warto zdecydować się na kursy Agile?

Jak już wspominaliśmy, omawiane szkolenia przybliżają filozofię Agile, jak również sposoby jej wykorzystania w praktyce. Początkowo skupiała się ona na zarządzaniu zespołami projektowymi, które zajmowały się tworzeniem oprogramowanie. Po pewnym czasie jednak tak rozumiane zarządzanie zostało przeniesione na inne branże. Czym się charakteryzuje? O tym właśnie są dostępne na rynku kursy.

Warto podkreślić, że przygotowują one do niezwykle prestiżowego egzaminu Agile Certified Practitioner. Po jego zdaniu, kursant otrzymuje certyfikat Agile, który otwiera mu wiele dróg na rynku pracy, a także w firmie, w której pracuje obecnie. Jak można się domyślić, jego zdobycie nie jest wcale łatwe. Egzamin dogłębnie sprawdza wiedzę osoby zdającej, dlatego dobrze byłoby przyłożyć się do wykupionego szkolenia. Oczywiście pomocni w tym okażą się sami prowadzący, którzy powinni być nie tylko dobrze przygotowani, ale również gotowi do pomocy kursantom.

Biorąc to pod uwagę, przed wydaniem pieniędzy na kurs warto dokładnie zweryfikować podmiot za niego odpowiedzialny. Najciekawsze informacje zdobędziemy poprzez analizę opinii wystawianych przez innych klientów.

W trakcie szkoleń możemy dowiedzieć się, na czym polega elastyczne zarządzanie i w jaki sposób stosować te metody podczas pracy nad projektem. Prowadzone zajęcia dotyczą między innymi takich zagadnień jak tworzenie person, budowa zwinnego zespołu czy też korzystanie ze SCRUM. Jak już wspominaliśmy, jest to najlepszy sposób, aby poznać zasady Manifestu Agile. Wszystko to zdecydowanie ułatwi zdanie certyfikowanego egzaminu. Całość umożliwi nie tylko zdobycie nowych umiejętności, ale też zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne