Każdy palacz, który decyduje się przejść na elektronicznego papierosa, boryka się z najważniejszym problemem związanym z tym wyborem: jest to wybór aromatu do tytoniu zawartego w liquidzie. Ta decyzja to najważniejszy krok ku temu, żeby móc w pełni cieszyć się vapowaniem. 

Jakie aromaty do tytoniu w liquidach możemy wyróżnić?

Smaki już przygotowanych liquidów są zasadniczo podzielone na dwie rodziny:

  • Smak i aromat z grupy aromatów o zapachu tytoniu,
  • Smaki inne niż tytoń: wśród nich mogą być owocowe, słodkich koktajli, mentolowe oraz wiele innych.

Zwykle ci, którzy zaczynają używać elektronicznego papierosa w zastępstwie tradycyjnego decydują się na użycie płynów o smaku tytoniu, dzięki czemu wapując odnoszą wrażenie, że ciągle palą klasycznego. Wybór tego rodzaju aromatu do tytoniu pomaga tym samym rozstać się z rakotwórczym dymem pełnym substancji smolistych – zabójców dla naszych płuc.

Niestety niektóre osoby palące twierdzą, że zapach ten nie oddaje w pełni odczuć związanych z tradycyjnym paleniem. Dzieje się tak dlatego, że „smak” papierosa nadaje również spalanie papieru i samych włókien tytoniowych.

Z drugiej strony duży wybór liquidów do papierosów elektronicznych jest w stanie odtworzyć czysty smak różnych rodzajów mieszanek tytoniu, aby umożliwić pełne cieszenie się ich smakiem.

Aromaty do tytoniu a ich wpływ na zdrowie 

Ciągle trwają badania nad wpływem e – papierosów i związanych z vapowaniem aromatów i liquidów na zdrowie człowieka. Nie jest on, póki co w pełni poznany. Szczególnie dotyczy to długoletniego stosowania. Można się jednak spotkać z opiniami, że używanie e-papierosów wyrządza znacznie mniej szkód dla naszego organizmu niż tradycyjne palenie. Vapowanie jest prawdopodobnie mniej szkodliwe dla otoczenia. Wykluczone zostaje ryzyko tzw. “biernego palenia” przez przebywające w danym pomieszczeniu z palaczem inne osoby. Oczywiście nie można uznać że palenie e-papierosów jest zdrowe. Odchodząc już od kwestii związanym z tytoniem (bo w przypadku stosowania liquidów z tytoniem negatywny wpływ na zdrowie jest oczywisty) sam nawyk palenia nie jest czymś dobrym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here