Import z Chin

Mówiąc o imporcie, zazwyczaj w pierwszej kolejności przychodzą na myśl dostawcy z Chin. Nie ma w tym nic zaskakującego gdyż to właśnie Chiny zajmują pierwsze miejsce na świecie pod względem wartości obrotów handlowych.

Jakie towary są importowane z Państwa Środka?

Chiny w największej ilości eksportują maszyny oraz sprzęt. Na kolejnych miejscach plasują się tekstylia, obuwie, zabawki oraz sprzęt sportowy. Największym importerem są Stany Zjednoczone, Hong Kong oraz Japonia.

W Polsce Chiny plasują się w ścisłej czołówce na liście największych importerów. Importujemy w głównej mierze wyroby przemysłu elektromaszynowego, wyroby odzieżowe oraz elektroniczne.

Import z Chin – szansa dla przedsiębiorców?

Zagadnienie importu towarów z Chin jest gorącym tematem wśród przedsiębiorców w naszym kraju. Zainteresowanie importem z Chin jest bardzo popularne zarówno w branży e-commerce jak i w tradycyjnym handlu bezpośrednim. Wielu początkujących przedsiębiorców  zadaje sobie pytanie – jak zacząć? W naszej opinii pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniego asortymentu. Mówiąc odpowiedni asortyment mamy na myśli towar, który przynajmniej lekko łączy się z naszą wiedzą lub pasją, jednocześnie pozwala osiągnąć satysfakcjonującą marżę. Dla przykładu produkty z kategorii elektroniki użytkowej charakteryzują się bardzo niskimi marżami ze względu na bardzo dużą konkurencję. Znajdując swoją niszę możemy znacznie zwiększyć opłacalność prowadzonego biznesu.

Warto też zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami na temat importu towarów z Chin. Po pierwsze import z Chin nie musi być prowadzony w sposób hurtowy. Wiele popularnych chińskich sklepów internetowych oferuje produktu w sprzedaży detalicznej. Nie wspominając o bardziej innowacyjnych modelach sprzedażowych takich jak dropshipping.

Kolejnym zagadnieniem, które warto przestudiować jest cło. Import z krajów poza UE dokonuje się w systemie ISZTAR, o którym można więcej poczytać na stronie mf.gov.pl

Podsumowując, Chiny to największy importer w którym wciąż drzemie niewykorzystany potencjał na naszym krajowym rynku. Import towarów z Chin to ciekawy pomysł na prowadzenie biznesu nawet dla początkujących przedsiębiorców. Jednak jeśli dopiero zaczynasz przygodę z importem lub chcesz wynegocjować najniższe możliwe ceny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego agenta pośredniczącego w imporcie np. https://agent1688.com/ .

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne