Strona głównaFinansePodstawowe zasady inwestowania

Podstawowe zasady inwestowania

Inwestowanie pieniędzy może być świetnym sposobem na zapewnienie swojej finansowej przyszłości. Dzięki odpowiednim opcjom inwestycyjnym możesz mieć pewność, że otrzymasz pieniądze na wypadek sytuacji kryzysowych, które mają na celu edukację Twoich dzieci, oraz że możesz mieć dostęp, gdy nadejdzie czas przejścia na emeryturę. W poprzednim zdaniu jest słowo kluczowe – “prawo”. Jeśli dokonasz niewłaściwych wyborów inwestycyjnych, może się okazać, że zaczynasz lub gorzej, mieszkanie uległo uszkodzeniu. Większość osób, które mądrze inwestują, podejmując właściwe decyzje za pomocą swoich pieniędzy, kierują się tym samym podstawowym modelem inwestycji, chociaż mogą go zdefiniować pod inną nazwą. Możliwe, że jesteś cynicznym typem, który wierzy, że podstawowe zasady nie mogą być tak proste, jak się wydaje, w obszarze, który wydaje się tak złożony. To prawda. Jednak zasady te przetrwały próbę czasu.

Przede wszystkim upewnij się, że pieniądze, które zdecydujesz się zainwestować, są rzeczywiście przeznaczone na ten cel. Jak w przypadku każdej formy hazardu, nie ma nic do zyskania, a wszystko stracone, jeśli chodzi o inwestowanie. Nie wyrzucaj pieniędzy, których nie możesz stracić, jeśli rynek zacznie się pogarszać.

Jedna zasada, według której ludzie zdają się nie stosować w żadnej dziedzinie życia, w tym w świecie inwestowania, nie opiera się na własnym zrozumieniu. W większości przypadków jest to wynikiem tego, że ludzie nie chcą powierzyć swojej osobie pieniędzy, wierząc, że przy odrobinie zrozumienia mogą sami działać na rynku. To rozumowanie jest zasadniczo wadliwe. Po pierwsze, większość ludzi nie będzie w stanie zacząć rozwiązywać skomplikowanych wykresów, wykresów kołowych i statystyk, za pomocą których świat inwestycji wiąże się z informacjami. Aby zrozumieć, co oznaczają te liczby, musisz przejść podstawowe szkolenie. Może się zdarzyć, że po pewnym doświadczeniu na rynku będziesz w stanie samodzielnie podejmować trafne decyzje, ale początkowa faza “podnieś swoje stopy” nie jest czasem na próbę. Sprawdź tło wybranego doradcy, ponieważ istnieje wielu brokerów szukających szybkiego polaru. Najlepsi brokerzy będą mieli wieloletnie doświadczenie, różnorodność środowisk inwestycyjnych i prawdopodobnie będą cię kosztować o wiele mniej niż myślisz.

Myśl długoterminowo. O ile nie zainwestujesz początkowo milionów złotych, zanim Twoje inwestycje dojrzeją i zaczną gromadzić znaczne zyski, minie trochę czasu. Najlepsze inwestycje są sprawdzane z biegiem czasu, dlatego najlepiej jest lokować środki w długoterminowych wyborach. Szczegóły tego są jasne – najlepiej zapomnieć o tych pieniądzach, jeśli chodzi o zwrot gotówki, przynajmniej przez kilka lat.

Dywersyfikacja jest często truizmem inwestycyjnego świata. Dobry portfel będzie obejmował środki pieniężne i ich ekwiwalenty (GIC, stałe renty), inwestycje zwiększające wzrost (akcje) oraz inwestycje w wzrost i dochody, takie jak fundusze inwestycyjne. Dywersyfikacja zapewnia, że ​​nie masz wszystkich jaj w jednym koszyku, jeśli jakakolwiek część rynku odczuje spadek. Zauważ, że dywersyfikacja oznacza nie tylko inwestowanie w kilku obszarach, ale także upewnienie się, że żaden obszar nie zawiera nieproporcjonalnego procentu Twoich funduszy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne