Strona głównaBiznesSzkolenia z negocjacji dla biznesu

Szkolenia z negocjacji dla biznesu

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to specyficzna forma aktywności zawodowej, która wymaga nieustannego przyswajania wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Szkolenia biznesowe są niezbędne nie tylko właścicielom firm, ale także i pracownikom firm produkcyjnych, usługowych czy dużych korporacji.

Jedną z kluczowych kompetencji w biznesie niewątpliwie jest umiejętność negocjowania. Przydaje się ona w kontaktach z dostawcami, bankami, urzędami i z klientami. Pozornie wszystkim nam wydaje się, że potrafimy negocjować, bo wystarczy starać się zbić cenę. Tymczasem proces negocjacji jest dużo bardziej skomplikowany i w całym zabiegu nie chodzi tylko o to, aby zyskać pieniądze. Udane negocjacje to sytuacja, gdy obydwie strony czują się wygrane.

Aby zgłębić tę trudną sztukę warto regularnie odbywać szkolenia z negocjacji. Profesjonalne instytucje doradcze, mają w swojej ofercie liczne szkolenia biznesowe, dzięki którym można nabyć cenne umiejętności a dzięki nim poprawić swoją pozycję rynkową. Szczególnie przydatne są obecnie szkolenia negocjacyjne prowadzone w formie warsztatów. Zajęcia te stanowią swoisty trening zachowań negocjacyjnych. Uczestnicy szkoleń uczeni są, co robić, aby wytwarzać uczucie satysfakcji w procesie negocjacyjnym. Chodzi o to, aby nauczyć się rozpoznawać potrzeby partnera i jednocześnie osiągnąć własne cele biznesowe. Treningi uczą jak unikać wzmocnień negatywnych i jak panować nad emocjami. Duża część spotkań poświęcona jest procesowi przygotowywania się do procesu negocjacji.

Na typowe szkolenie negocjacyjne składają się takie moduły jak: poznanie definicji negocjacji, dobór miejsca oraz czasu, określanie poziomów odejścia i otwarcia, analizowanie sytuacji czy wybór stylu negocjacyjnego. Uczestnicy szkoleń uczeni są jak dostosowywać się do partnera, jak stosować techniki i dźwignie negocjacyjne oraz jak komunikować się niewerbalnie. Poruszana jest także bardzo ważna kwestia uczciwości w negocjacjach. Celem uatrakcyjnienia szkoleń bardzo często przeprowadzane są gry indywidualne i zespołowe, dyskutuje się w grupach oraz śledzi specjalne materiały video.

Szkolenia negocjacyjne z pewnością należą do tych wydatków, które warto ponosić w biznesie, bo ich efekty przynoszą w dalszej przyszłości dużo wyższe zyski.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne