Strona głównaFinanseWzbogacaj się powoli

Wzbogacaj się powoli

Czy trudno jest się wzbogacić? Niezupełnie, jeśli jesteś młody.

Fajnie jest bawić się kalkulatorami finansowymi i zobaczyć, co może się stać.

Załóżmy, że właśnie ukończyłeś studia, masz około 22 lat i właśnie rozpocząłeś twoją pierwszą prawdziwą pracę. Jeśli umieścisz 300 zł miesięcznie w IRA, który rośnie o 10% rocznie, będziesz miał około 2,5 mln w wieku 65 lat. 10% wzrostu w ciągu roku dotyczy tego, co powinieneś wyśledzić, jeśli pieniądze zostały zainwestowane w nieobciążony S & P 500 Indeksuj fundusz.

Tak więc za około 70 zł tygodniowo lub 10 zł dziennie byłbyś blisko milionera.

Jeśli włożyłeś w to pełne 12 000 zł rocznie, teraz na IRA (wzrastając do 15 000 zł w 2008 roku), masz 7 500 000 zł. Za około 33 zł dziennie miałbyś małą fortunę.

Jeśli nie chcesz ryzykować na giełdzie, bo czasami się zepsuje, nadal będziesz miał ponad 1 800 000 zł, jeśli uda ci się uzyskać zwrot w wysokości 5%.

Jeśli twoja babcia pozostawi ci 30 000 zł w testamencie i zainwestujesz ją przez te same 43 lata na 10% bez dodawania kolejnego centa, będziesz miał także ponad 1 800 000 zł, jeśli umieścisz go na chronionym przez podatki koncie.

Czas i moc złożonych odsetek są po twojej stronie. Więc jeśli masz dwadzieścia kilka lat i chcesz się wzbogacić, zrób wszystko, co musisz, aby zrekrutować ten wkład IRA. Każdego dnia odkładasz pieniądze na inny dzień, gdy twoje pieniądze nie działają dla ciebie.

Jednak większość ludzi po dwudziestce potrzebuje pieniędzy na ważniejsze rzeczy, takie jak nowe samochody i telewizory HD. Masz również pożyczki na szkołę, dzieci do podwyżki i nowy kredyt na spłatę. Ale jeśli priorytetowo traktujesz swoje życie i trzymasz się budżetu, 33 zł dziennie jest wykonalne, chociaż być może będziesz musiał się uczyć tu i tam.

Uważaj, że większość ludzi spędza całe życie płacąc fracht za pożyczanie pieniędzy innych ludzi. Jeśli oszczędzasz i inwestujesz, inne osoby płacą ci za korzystanie z pieniędzy. O wiele lepiej jest zobaczyć, jak twoje pieniądze pomagają ci się wzbogacić, samemu muszę pracować.

Pomyśl o wpływie wydatków na twoją finansową przyszłość. Jeśli kupiłeś model używany później niż nowy, prawdopodobnie zaoszczędziłbyś 30 000 zł lub więcej w zależności od modelu. Ta kwota 30 000 zł, jak zauważono powyżej, wzrośnie do prawie 1 800 000 zł do czasu, gdy skończysz 65 lat, jeśli zainwestujesz w chronione konta podatkowe.

Teraz spójrz na to z przeciwnej strony, dodatkowe pieniądze, które wydasz na nowy samochód, za którym tęsknisz, i musisz mieć teraz, będą kosztować 1 800 000 zł do czasu, gdy skończysz 65 lat.

a samochód już dawno został zamieniony na żyletki.

Prawdopodobnie kupiłbym też samochód, ale warto rozważyć konsekwencje.

Z wiekiem coraz trudniej jest się wzbogacić. Jeśli poczekasz, aż skończysz 32 lata, a wyrzucisz 12 000 zł na 10%, będziesz miał około 3,5 mln zł, a wciąż będzie to kwota godna szacunku.

W wieku 42 lat możesz zgromadzić tylko około 1 mln zł. Jeśli masz 50 i

Możesz zacząć od postawienia 15 tys zł dzisiaj, będziesz miał około 500 000 zł w wieku 65 lat.

Wszyscy wiedzą, że Social Security nie pozwoli na wygodną emeryturę. Nawet jeśli plan może nadal być wypłacany na zawsze, co jest obecnie wątpliwe, pieniądze, które otrzymasz, będą dalekie od hojności i będą podlegały opodatkowaniu. A teraz możesz mieć dobry plan emerytalny, ale będziesz w stanie utrzymać obecną pracę przejście na emeryturę?

Jeśli masz Roth IRA, możesz wypłacić podatek pieniężny bezpłatnie po ukończeniu 59 roku życia. Wyobraź sobie, że masz milion darmowych dolarów, z którymi możesz grać. Będzie dobrze nadrobić małe ofiary, które musicie uczynić, aby stać się bogatymi.

Bez względu na wiek, zacznij oszczędzać, co możesz teraz – dzisiaj. Nawet jeśli zgromadzisz tylko 300 000 zł, będziesz w lepszej sytuacji niż większość ludzi wchodzących na emeryturę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne