Strona głównaBiznesAntresole i pomosty magazynowe

Antresole i pomosty magazynowe

Niedostateczna powierzchnia to jeden z najważniejszych problemów z jakim zmagają się operatorzy obiektów magazynowych. Problem ten powoduje brak możliwości zwiększania skali operacji. Zmniejsza też poziom elastyczności i uniwersalności obiektu magazynowego.

Tymczasem wymagania klientów stale rosną. koncentracja na pozytywnych doświadczeniach klienta końcowego sprawia, że wszystkie procesy logistyczne i magazynowe muszą być maksymalnie wydajne. Przekłada się to na konieczność dostosowywania magazynów do zmieniających się potrzeb.

Jednym z najlepszych sposobów zwiększania dostępnej powierzchni i zwiększania uniwersalności obiektu, poza zmianami w układzie regałów magazynowych, jest stosowanie antresoli i pomostów. Jakie korzyści przynosi takie rozwiązanie?

Dlaczego antresole i pomosty magazynowe?

Antresole i pomosty, są bardzo ciekawym uzupełnieniem klasycznych układów regałów magazynowych. Ich liczne zalety sprawiają, że są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców.

Przede wszystkim antresole i pomosty pozwalają zwiększać poziom wykorzystania dostępnej kubatury obiektu magazynowego bez konieczności rozbudowy. Uzyskana dzięki temu rozwiązaniu powierzchnia może służyć jako strefa kompletacji lub dodatkowe miejsce przechowywania towarów lub materiałów.

Uniwersalność systemów antresoli magazynowych

Antresole i pomosty magazynowe to najczęściej konstrukcje modułowe. Oznacza to, że mogą być wykorzystywane nawet w najbardziej skomplikowanych projektach oraz dostosowywane do indywidualnych potrzeb operatorów hal magazynowych. Proces ich montażu i demontażu jest stosunkowo szybki i mało skomplikowany. Praktycznie wszystkie elementy nadają się do wykorzystania, w przypadku zmiany projektu, co dodatkowo podnosi uniwersalność tego rozwiązania.

Nowoczesne antresole magazynowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Poziom nośności konstrukcji zależy od projektu i zastosowanych elementów konstrukcyjnych. W rozwiązaniach lekkich stosuje się najczęściej płyty wiórowe. Natomiast konstrukcje ciężkie zbudowane są w całości ze stali i zapewniają nośność powyżej 1 tony na metr kwadratowy. Dzięki wysokiej wytrzymałości antresole są rozwiązaniami bardzo bezpiecznymi.

Koszt montażu antresoli lub pomostu magazynowego

Koszt montażu rozwiązania pomostowego lub antresoli jest zdecydowanie mniejszy niż koszt rozbudowy hali magazynowej. Jest to argument wystarczający dla wielu przedsiębiorców zainteresowanych zwiększaniem skali operacji. Ale nie jest to jedyna korzyść wynikająca z zastosowania tej konstrukcji. Warto bowiem pamiętać, że jej wykonanie jest dużo mniej czasochłonne niż prace nad rozbudową obiektu i często nie wymaga całkowitego zatrzymania operacji. Oznacza to możliwość minimalizowania strat wynikających z czasowego ograniczenia obsługi klientów.

Antresola czy dodatkowe regały magazynowe?

Na tak postawione pytanie nie sposób odpowiedzieć. Biorąc pod uwagę wyłącznie skalę operacji, regały magazynowe są rozwiązaniem bardziej efektywnym. Nie zapewniają natomiast tak dużego poziomu uniwersalności jak antresole czy pomosty. Dlatego decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania powinna być poprzedzona analizą potrzeb – zarówno obecnych jak i przyszłych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne