Strona głównaBiznesCzym są nieruchomości komercyjne?

Czym są nieruchomości komercyjne?

Jeśli interesuje Cię inwestowanie w nieruchomości to prawdopodobnie natknąłeś się na taki termin jak nieruchomości komercyjne. Czym są nieruchomości komercyjne? Sprawdźmy.

Rynek nieruchomości oferuje wiele możliwości inwestycyjnych

Inwestowanie w nieruchomości na pierwszy rzut oka kojarzy się z wynajmem kawalerek. Jednak możliwości oczywiście jest znacznie więcej. Rozpoczynając od działek budowlanych, przez grunty rolne oraz domy jednorodzinne, aż po możliwość podziału dużych mieszkań na pojedynczo wynajmowane pokoje. Podobnych pomysłów na pomnażanie kapitału na rynku nieruchomości jest znacznie więcej. Szczególnie interesujące wydaje się inwestowanie w nieruchomości komercyjne, gdyż często to właśnie ten typ nieruchomości oferuje wyjątkowo atrakcyjne stopy zwrotu.

Jakie nieruchomości są nazywane mianem nieruchomości komercyjnych?

Nieruchomości komercyjne to budynki, których głównym przeznaczeniem jest prowadzenie działalności gospodarczej. Mogą to być sklepy, lokale usługowe, magazyny, hale produkcyjne oraz biura. Według ścisłej definicji nieruchomość komercyjna to nieruchomość, która jest nabywana w celu czerpania zysku z wynajmu lub prowadzenia działalności gospodarczej.

Często spotykaną sytuacją jest inwestowanie w nieruchomości z najemcą. Oznacza to sytuacje, w której nieruchomość jest już wynajęta, zmienia się tylko jej zarządca. Specyfika rynku nieruchomości komercyjnych jest taka, że dosyć często spotykana jest sytuacja w które jeden najemca podpisuje wielomiesięczną lub nawet wieloletnią umowę (umowa najmu lokalu). Daje to duży spokój i stabilność dochodu dla zarządcy budynku. Niewielkim minusem inwestowania w lokale komercyjne jest nieco wyższy podatek od nieruchomości, ale z reguły wysoka stopa zwrotu w pełni niweluje ten koszt. Dzięki czemu w efekcie inwestowanie w lokale komercyjne niejednokrotnie oferuje znacznie wyższe ROI niż inwestowanie w wciąż najpopularniejsze wśród inwestorów lokale mieszkalne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne