Strona głównaFinanseDlaczego warto mieć konto bankowe w młodym wieku?

Dlaczego warto mieć konto bankowe w młodym wieku?

Założenie konta często bywa utożsamiane z krokiem w dorosłość. Główną przyczyną założenia konta jest rozpoczęcie pierwszej pracy. Natomiast, niekoniecznie taka przyczyna musi powodować wizytę w banku. Konto dla młodych to bezpieczne rozwiązanie pozwalające lepiej zarządzać nawet bardzo drobnym budżetem. Ponadto nie trzeba się martwić, że osoba niepełnoletnia samodzielnie weźmie kredyt. Tego typu konta są opatrzone specjalną opieką banku, przez co nie można na nich wykonywać większości czynności bez zgody rodzica z jednoczesnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W praktyce młody użytkownik ma do dyspozycji: wykonywanie przelewów, doładowanie telefonu, czy też definiowanie odbiorców. Koszty konta bankowego dla młodych zazwyczaj są znikome, w większości przypadków prowadzenie konta jest całkowicie darmowe.

Koszty konta bankowego dla młodych

W praktyce ten typ konta nie nakłada na nas żadnych dodatkowych kosztów. Samo jego prowadzenie, jak i wykonywanie operacji płatniczych np. przelewów, czy też wypłaty z bankomatu,  jest w pełni darmowe. Można więc się zastanowić – w jaki sposób banki konkurują ze sobą na tym polu. Tutaj działa całkiem odwrotna zasada, gdyż aby zachęcić klienta do założenia takiego konta, banki dosłownie płacą za to. Przykładowo istnieje w banku ing promocja, która pozwala na uzyskanie, aż 100 zł za założenie konta. Wystarczy tylko podpisać umowę i do lutego 2019r. wykonać transakcje na kwotę 1000zł. Oczywiście to jest tylko jeden z wielu przykładów, gdyż podobnie jak w przypadku ing promocja dotyczy również wielu innych banków, oferujących kwoty od 50 do nawet 200zł.

Co zyskuje dziecko w zamian za posiadanie konta?

Istnieje wiele aspektów, jakie zyskuje młody użytkownik konta bankowego. Możemy tutaj wyróżnić m.in. nauczenie się odpowiedzialności za swoje pieniądze, zdobycie wiedzy o produktach finansowych, poznanie możliwości bankowości internetowej, czy też nabycie umiejętności oszczędzania. Ponadto własne konto bankowe dla młodzieży jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem niż pieniądze w gotówce.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne