Strona głównaPozostałeCiekawostki mistrzostw świata

Ciekawostki mistrzostw świata

Czy wiesz, że blisko od ponad 90 lat kibice z całego globu podziwiają piłkarskie potęgi podczas organizowanych co cztery lata mistrzostw świata w piłce nożnej. Jest to oczywiście turniej dla Państw i zrzesza ze sobą wszystkie kontynenty. W dzisiejszym poście pragnę przekazać Ci kilka fajnych ciekawostek odnośnie tych rozgrywek. Rywalizacji w pucharze świata to zawsze bardzo wielkie emocje i duże święto dla wszystkich kibiców, także warto poczytać o tym piłkarskim fenomenie trochę więcej.

Król strzelców wszystkich mundiali

Jest nim oczywiście niemiecki zawodnik, polskiego pochodzie Miroslav Klose. Podczas swoich 4 mundiali zdobył aż 16 bramek. Jest on niepowtarzalnym rekordzistą tych rozgrywek i jak dotąd od 2014 roku utrzymuje pozycję pierwszego miejsca w tym rankingu. Nawet bukmacherzy nie wiedzą jak on to robił, że na każdym z mundiali trafiał przynajmniej 3 razy. Szkoda, że dla Polski nic nie postrzelał.

Pierwsze mistrzostwa świata w piłce nożnej

Pierwszy mundial odbył się w 1930 roku w Urugwaju. Wystąpiło w nim zaledwie 13 drużyn z całego świata. Z europejskich drużyn wystartowały 4 kraje. Była to: Belgia, Francja, Rumunia, Jugosławia. Finał wygrał Urugwaj pokonując Argentynę 4:2, jednocześnie stając się pierwszym Państwem, który zdobył wymarzony puchar.

Niesamowity piłkarz Pele i jego pierwsza bramka

Pele to brazylijczyk, który stał się legendą piłki nożnej i posiada wiele sukcesów, oraz indywidualnych wyczynów. Pierwszą bramkę na mistrzostwach świata strzelił w wieku 17 lat. Było to na mundialu w Szwecji, do siatki trafił w 55 minucie meczu. Potem strzelił jeszcze drugą w 89 minucie.

Stadion Maracana pękał w szwach

To niesamowite jak dużo kibiców pojawiło się na pamiętnym meczu 16 lipca 1950 roku pomiędzy Brazylią a Urugwajem. Na trybunach zasiadło aż. 199 854 widzów z całego świata. Jest to bezwątpienia rekord, który długo z pewnością nie zostanie pobity.

 

źródło: legalni bukmacherzy

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne