Strona głównaPozostałeKtóry piłkarz jest najlepszy na świecie?

Który piłkarz jest najlepszy na świecie?

Od lat trwa wojna o najlepszego piłkarza na świecie. Według kibiców Realu Madryt jest to Cristiano Ronaldo, natomiast fani FC Barcelony uważają, że jest nim Lionel Messi. Kto na chwilę obecną może pochwalić się być najlepszym piłkarzem na świecie?

W zeszłym roku zaszczytny tytuł przypadł właśnie Cristiano Ronaldo. Podobno ranking bukmacherów obstawiał na Messiego. Praktycznie od 2008 roku statuetka trafia na przemian raz do Ronaldo, a raz do Messiego. Zwycięstwo w latach 2009-12 należało tylko do Ronaldo, natomiast w 2008, 2013, 2014 i 2016 roku do Messiego. Wszyscy się zastanawiają jak będzie w tym roku, do kogo powędruje nagroda? Głosy można oddać za pomocą internetu oraz są przydzielane przez dziennikarzy. Brane są też pod uwagę głosy trenerów i kapitanów reprezentacji. Kiedyś sporą słabą cieszył się Zidane, którego możemy pamiętać z jednego nieszczególnego incydentu na boisku.

Nagroda złotej piłki jest olbrzymim wyróżnieniem dla piłkarza, za jego zasługi. Chociaż w ostatnich nominacjach nie zabrakło także Iniesta jako jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Ciężko jest to określić, gdyż tytuł co roku zdobywa inny piłkarz. Jedynie możemy sobie odpowiedzieć na pytanie: kto zasługuje w naszych oczach na miano najpopularniejszego piłkarza? Wtedy wybór może być znacznie prostszy. Najczęściej wymienia się jednak Ronaldo jako najpopularniejszego piłkarza na świecie. Tak też jest do tej pory i będzie tak, aż Ronaldo przestanie grać i przejdzie na zasłużoną piłkarską emeryturę. W internecie też możemy brać w specjalnych sondach, w których możemy wytypować zwycięzcę.

źródło:  https://zakladybukmacherskie.xyz

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne