Strona głównaPozostałeNowy stadion śląski dla kibiców

Nowy stadion śląski dla kibiców

Wielkim wydarzeniem 1 października 2017 roku było otwarcie nowo wybudowanego stadionu śląskiego w Chorzowie, przy ulicy Katowickiej. Tak naprawdę początki przebudowy sięgają 1995 roku, kiedy postanowiono zabrać się za gruntowny remont. Renowacja była podzielona na dwa etapy, pierwszy zakończył się w 1997 roku, a drugi w 2001. W 2007 postanowiono unowocześnić stadion i zamontowano system podgrzewający płytę boiska oraz wymieniono jej murawę. Według bukmacherów, którzy organizują zakłady sportowe online stadion ma ogromne szansę na organizację największych wydarzeń sportowych w Polsce.

Kolejny piękny stadion w Polsce

Kolejny etap nastąpił w 2009 roku- tor żużlowy został zastąpiony lekkoatletyczną bieżnią oraz zostało zbudowane nowe zadaszenie, a planach na przyszłość ujęto nowe piętro trybun. Dzięki tym zmianom stadion jest w stanie pomieścić około 55 tys. osób.  W 2011 roku uszkodzeniu uległ tzw. krokodyl, jeden z elementów konstrukcyjnych odpowiedzialnych za stabilność ważącego ponad 220 ton poszycia dachu. Po przebudowie stadion otwarto 1 października 2017. 

Dlaczego warto odwiedzić stadion śląski?

Podsumowując, etapowa budowa na dwóch wieków zajęła aż 22 lata. Jakby jednak na to nie patrzeć, dzięki tej renowacji Chorzów może się śmiało pochwalić pięknym i nowoczesnym stadionem na którym odbywają się liczne eventy. Odbywają się tutaj przeróżne koncerty na wielką skalę, na których występują gwiazdy z różnych zakątków Europy. Na co dzień oferta obejmuje wynajem obiektów sportowych oraz sal konferencyjnych. Za odpowiednią opłatą stadion można również zwiedzić i poznać trochę jego wieloletniej historii. Przede wszystkim jednak odbywają się tam mecze, również te charytatywne.

Kibice bardzo długo czekali, ale w końcu doczekali się miejsca gdzie mogą wspólnie przeżywać sportowe emocje. Świętować zwycięstwa i akceptować porażki. Nowy stadion śląski tętni życiem i zapełnia trybuny ludźmi szukającymi rozrywki oraz niezapomnianych przeżyć.

źródło: typujemy.info

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne