Strona głównaUncategorizedInsektycydy i ich moc

Insektycydy i ich moc

Insektycydy są to doskonali i efektywni „pomocnicy” osób uprawiających rośliny.

Są to środki owadobójcze, zwalczające owady, które mogą całkowicie zniszczyć uprawy i doprowadzić do bankructwa każdego rolnika. Są to substancje należące do grupy pestycydów. Substancje te mogą zabijać owady lub ograniczać ich rozród. Produkty tego rodzaju nie są nowością, znane są od początku XX wieku. Kiedyś używano tytoniu do tępienia owadów, była to metoda całkiem naturalna, natomiast dzisiaj środków jest o wiele więcej. Nie wolno nadużywać takich środków, ale stosowane z umiarem są doskonałym rozwiązaniem. Częste są środki o działaniu biologicznym. Warzywa, owoce, ziemniaki i rzepak zostaną ocalone przed zniszczeniem właśnie dzięki insektycydom.

Dla dobra roślin zawsze insektycydy

Przed zakupem preparatów warto poczytać strony internetowe takie, jak na przykład insektycydy, czyli bardzo potrzebne każdej osobie do pogłębiania wiedzy o środkach owadobójczych, ich stosowaniu, efektach oraz potencjalnych skutkach niepożądanych (bardzo rzadkich przy stosowaniu środków zgodnie z zaleceniami producentów). Owady potrafią zniszczyć uprawy, przyczynić się do ogromnych strat, ale w porę zaatakowane preparatami chemicznymi lub mikrobiologicznymi są w stanie przetrwać. Preparat rozprowadza się przy zastosowaniu opryskiwacza polowego, który może być samobieżny lub ciągnikowy. Stosuje się często opryski nalistne. Niektóre produkty tego rodzaju można użytkować w szklarniach, inne także poza nimi, na uprawach na świeżym powietrzu. Insektycydy można stosować na uprawach truskawek, pomidorów, oberżyny, cukinii, melonów, arbuzów, dyni, sałaty, szpinaku i wielu innych roślin. Dzięki tym środkom zwalczanie szkodników stało się łatwe, nieszkodliwe i bardzo szybkie w działaniu. Mogą działać skutecznie na powierzchni roślin lub wgłębnie. Rolnicy mogą nabyć preparaty w sklepach tradycyjnych lub internetowych, a także we wszelkich hurtowniach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne