Strona głównaUncategorizedJakie zabawki można wybrać dla psa?

Jakie zabawki można wybrać dla psa?

Nie jest tajemnicą, że psiaki uwielbiają zabawę. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka inspirujących pomysłów na zabawki dla psów.

Piłki dla psa

Z reguły są to małe piłki, które są zaprojektowane specjalnie dla psów, aby zapewnić im zabawę. Z reguły są wykonane z bawełnianego sznurka lub z bezpiecznej gumy. Zarówno samo gryzienie takiej piłki jak i aportowanie to świetna frajda dla czworonogów.

Szarpaki

Szarpaki są wykonane z wytrzymałej plecionej liny, która jest bezpieczna dla pupila. Jak nazwa wskazuje taka zabawka służy do gryzienia oraz do siłowania się z właścicielem. Podczas zabawy właściciel łapie ręką jeden koniec a pies trzyma w pysku drugi koniec. Jest to zabawa, która daje wiele przyjemności w szczególności większym psiakom. Wbrew pozorom również właściciele mogą mieć wiele zabawy z tak spędzonego czasu ze swoim pupilem.

Pluszaki i gryzaki 

Pluszaki i gryzaki dla psa z reguły kojarzą się z produktami dedykowanymi dla szczeniaków, ale w praktyce również starsze psy czerpią wiele przyjemności z posiadania własnego gryzaka. Często zabawki tego typu są wyposażone w elementy piszczące lub szeleszczące. Wydawane dźwięki naładowują pieska pozytywną energią i chęcią do zabawy.

Maty węchowe

To zabawki dedykowane dla tych psiaków, których wyjątkowo interesuje węszenie. Podobno mata węchowa może pobudzić ospałego psiaka lub uspokoić nadpobudliwego. Węszenie pobudza zmysły zwierzaka i dostarcza mu wielu bodźców. Co ciekawe, w takiej macie można ukryć smakołyki co tym bardziej sprawia psiakowi wiele radości podczas zabawy.

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne psa to zabawki, które pozwalają pupilowi na interakcję z zabawką. Z reguły zabawki tego typu są wyposażone w elementy dźwiękowe. Co ciekawe dostępne są również takie, w których wnętrzu można ukryć smakołyki. Pies musi odpowiednio dotknąć zabawkę łapą lub nosem w celu wydostania smakołyków.

Zabawki typu frisbee

Zabawki typu frisbee to zabawki, które służą do aportowania. Zabawki tego typu są uwielbiane przez większość ruchliwych psów. Oczywiście aportowanie do zabawa, w której czynny udział musi brać właściciel. Trzeba też pamiętać, że do takiej zabawy potrzebny jest dosyć duży bezpiecznie ogrodzony teren.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne