Strona głównaBiznesJesteś twórcą internetowym i szukasz produktu do sprzedaży?

Jesteś twórcą internetowym i szukasz produktu do sprzedaży?

Jesteś wschodzącą gwiazdą internetu? Twórcą na Instagramie lub Facebooku, który może pochwalić się dużą grupą obserwujących osób? Może to najwyższy czas, aby wykorzystać swój potencjał i zacząć go monetyzować? Czy zastanawiałeś się nad dostępnymi opcjami? Dzisiaj podpowiemy Ci jedną z najprostszych. Jesteś gotowy? To zaczynamy.

Influencer to teraz nowy zawód. Osoby, które mają duże grono obserwatorów na różnych kanałach społecznościowych to łakomy kąsek dla firm, które chcą zareklamować swoje usługi bądź produkty. Jednak nie zawsze przekłada się to na uczciwe warunki finansowe dla samego twórcy. Dla przykładu, najczęściej wybieraną formą współpracy jest forma barterowa. Za produkt należy wystawić opinię, dodać zdjęcia, oznaczenia i szereg innych działań, które procentują tylko dla firmy, napędzając im sprzedaż. W końcu rekomendacja idola jest bardzo cenna.

A co, jeżeli by tak to zmienić. Czy twórca internetowy może dobrze zarabiać? Tak! Przykładem jest jedna instagramerka, która ze sprzedaży swojego ebooka zarobiła milion złotych, a dalej przeznaczyła je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Imponujące? Pomyślisz – jeden taki przypadek. Nic bardziej mylnego. Coraz więcej twórców internetowych tworzy własne produkty, niekiedy bardzo proste jak.. kubki z własnym nadrukiem.

Ceramika reklamowa świetnym początkiem własnego sklepu

Nawet, jeżeli jeszcze nie masz gotowego produktu, nic czym mógłbyś się pochwalić i napędzić imponującą sprzedaż, wzorem innych twórców, warto od czegoś zacząć. Dobrym pomysłem jest sięganie po bezpieczne i proste rozwiązania, a kubki z własnym nadrukiem właśnie do takich należą. Dla przykładu, nie musisz od razu ruszać ze sprzedażą i zamówieniem setek na magazyn. Stwórz kilka swoich wzorów, które będziesz pokazywać w codziennej komunikacji – na zdjęciu, w relacji, pokazuj się z nimi. Ktoś w końcu zwróci uwagę i padnie magiczne pytanie „gdzie mogę taki kupić?”. Nie pozostanie nic innego, jak odpowiedź, że to jest Twój projekt i zapraszasz do rozmowy.

Trzeba zdać sobie sprawę, że własna praca, jaką jakby nie patrzeć, jest zdobywanie nowych odbiorców i rozmawianie z nimi codziennie to ciężki kawałek chleba. Poświęca się temu dużo energii, czasu i reaserchu, gdy tworzy się dowolny wpis. Stąd ten nakład powinien pozwolić na godne życie, na zarobek. A osobiste produkty i kubki z własnym nadrukiem to dobry początek do stworzenia sklepu internetowego. Zastanawiasz się jak zacząć? Przede wszystkim od wyboru wzoru ceramiki, jej koloru i wielkości. Następnie pomyśl nad projektami graficznymi. Kluczem jest przebojowość, atrakcyjność w formie i idealne dopasowanie do Twojego stylu bycia i życia. Takie produkty muszą być takie, jak Ty. Tylko wtedy masz szansę je sprzedać z powodzeniem. To jak? Masz już swój pomysł czy jeszcze potrzebujesz chwili na przemyślenie tego?

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne