Strona głównaMotywacjaJak motywować pracowników spedycji

Jak motywować pracowników spedycji

Motywacja jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na efektywność pracowników w każdej branży.

Branża transportowa, spedycja, logistyka – nie są tutaj wyjątkiem. Motywowanie pracowników branży TSL jest jednak o tyle skomplikowane, że nie mają oni jednego celu, w którym wszyscy razem chcą podążać. Rynek pracownika TSL jest bardzo konkurencyjny i często nawet pomimo „grania do tej samej bramki” wielu pracowników postrzega się jako osobną jednostkę, a nie zespół. Z tego powodu motywacja pracowników spedycji opiera się na zachęceniu ich do współpracy atrakcyjną ofertą propracowniczą.

Benefity jak z orbity

Najprostszym sposobem na zachęcenie pracownika do intensywniejszej pracy, jest zapewnienie mu szerokiej oferty korzystnych rozwiązań pozapłacowych. Absolutną podstawą jest zapewnienie spedytorowi narzędzi potrzebnych do wykonywania pracy w stabilnych warunkach. Samochód służbowy, telefon, komputer. Warto zainwestować w pracownika również w kontekście jego zdrowia i kondycji (tak fizycznej, jak i psychicznej). Oszczędzanie na opiece medycznej, czy forsowanie darmowych nadgodzin przyniesie więc jedynie złe rezultaty.

Najważniejsza motywacja

Nic jednak nie motywuje pracownika tak dobrze, jak poczucie bezpieczeństwa. Nie chodzi tylko o dobrą atmosferę w firmie (choć również jest istotna), lecz także o zaufanie wobec pracownika. Powstrzymywanie go siłą, straszenie konsekwencjami i odbieranie wsparcia i zasług może być poczytane jako przesłanka do tego, że pracownik nie jest bezpieczny w swojej pracy, a to bezpośrednio przekłada się na spadek zaangażowania i motywacji.

Źródło: www.bbats.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne