Strona głównaFinanseRanking kont bankowych

Ranking kont bankowych

Ranking kont bankowych to pierwsze, co powinniśmy sprawdzić nosząc się z zamiarem otworzenia konta w banku. Pozwala nie tylko na zapoznanie się z najkorzystniejszymi na rynku ofertami usług bankowych, co pozwala zminimalizować opłaty za korzystanie z usług, ale również zapoznać się z aktualnymi promocjami bankowymi, czyli sposobem na to, jak na zakładaniu konta w banku dodatkowo zarobić parę groszy.

Zapoznając się z rankingiem kont warto uwzględnić specjalne czynniki, które mogą wpłynąć na wysokość opłat, a nawet na ich brak podczas korzystania z danych usług bankowych. Posiadanie statusu ucznia lub studenta, a w niektórych bankach wiek poniżej 26 roku życia upoważnia nas do całkowicie bezpłatnego prowadzenia rachunku bankowego. Promocje bankowe dla osób w tym wieku mają szczególnie zachęcający wydźwięk – to nie tylko okazja na “dorobienie” sobie do kieszonkowego, ale czasami szansa na pierwsze własne pieniądze. Zazwyczaj zdobyte niewielkim kosztem.

Najpopularniejsze warunki korzystania z promocji bankowych – zobacz jakie to proste!

Mimo oferowania przez banki całkiem dużych sum pieniędzy, nie każdy klient jest zainteresowany wzięciem udziału w promocjach bankowych – czy to z niewiedzy, czy to z obaw o to, czy to rzeczywiście działa. Jednak wystarczy założyć konto i spełnić często jeden z podstawowych warunków, by otrzymać 100, a nawet 200 złotych. Przyznacie chyba, że na kilka minut zaangażowania jest to chyba całkiem dobra stawka? Do najczęstszych warunków należą:

  • wpływ określonej kwoty na otworzony rachunek bankowy – zazwyczaj 500 lub 1000 złotych, jednorazowo lub w każdym z dwóch czy trzech następujących po sobie miesięcy. Kwoty te mogą wydawać się duże, jednak wcale nie trzeba ich wydawać! Zazwyczaj może to być przelew ze swojego rachunku z innego banku.
  • wykonanie określonej ilości transakcji kartą blikiem – wartość transakcji nie jest ustalona z góry, więc może to być płatność za bułki w żabce, wydanie kwoty rzędu 30 groszy kilka (rzadko kilkanaście) razy

Jak widać, można prosto i szybko zyskać kilka groszy, jednak przed wzięciem udziału w promocji warto dokładnie przeczytać jej regulamin – wtedy będziemy posiadać pewność, że dostaniemy nagrodę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne