Strona głównaBiznesKiedy warto skorzystać z usług firmy Executive Search? 

Kiedy warto skorzystać z usług firmy Executive Search? 

Sposobów rekrutacji jest wiele. Można opublikować ogłoszenie, wykorzystać sieć kontaktów albo skorzystać z usług firm Executive Search. Kiedy współpraca z partnerem rekrutacyjnym jest dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy taką decyzję jeszcze przemyśleć?

Więcej informacji na ten temat oferuje nasza baza wiedzy. Sprawdź!

1. Zależy Ci na zwrocie inwestycji

Zastanów się, kiedy koszt współpracy z partnerem ma szanse się zwrócić. Ile do organizacji wniesie nowy kandydat?

2. Szukasz najlepszych kandydatów na rynku 

Jeśli uważasz, że wystarczająco dobry kandydat nie spełni Twoich oczekiwań – wybierz współpracę z partnerem Excutive Search. Po procesie rekrutacyjnym firma przedstawi wyłącznie najlepszych kandydatów.

3. Planujesz sukcesję zewnętrzną 

Planujesz sukcesję w firmie, ale nie widzisz potencjalnych sukcesorów na kluczowe stanowiska?

Warto pozyskać kandydatów z zewnątrz, z dużym potencjałem rozwojowym. Dzięki temu zbudujesz silną sukcesję dla pierwszej linii menedżerów.  

4. Lokalizacja Twojej firmy jest wyzwaniem

Firmy Executive Search, korzystając ze swojej sieci kontaktów mogą znacząco poszerzyć wybór przy ograniczonym dostępie do kadry menedżerskiej. Doradzą również, jak skutecznie doprowadzić do relokacji menedżera.

5. Ważne są dla Ciebie poufne poszukiwania

Jeśli planujesz dyskretną zmianę na jednym z kluczowych stanowisk, firma Executive Search może zadbać o pełną poufność procesu.  

6. Planujesz stworzyć nowe stanowisko w swojej organizacji 

Firma Executive Search pozwoli przekonać do udziału w rozmowach kandydatów, którzy dotychczas nie kojarzyli Twojej firmy z danym obszarem działalności.  

7. Chcesz obsadzić nietypowe stanowisko 

W konkurencyjnych firmach z różnych względów nie ma jednakowych benchmarków. Profesjonalne doradztwo firmy Executive Search pozwala wówczas na dobór adekwatnych kandydatów z nieoczywistych na pozór firm i struktur. 

8. Potrzebujesz gwarancji zakońcw konkretnym czasie 

Masz założony czas, w którym chcesz zakończyć proces rekrutacji?

Proces Executive Search gwarantuje przeszukanie rynku w określonym czasie oraz rekomendację najlepszych dostępnych kandydatów.  

9. Zależy Ci na różnorodności w organizacji 

Firma Executive Search dociera do kandydatów z różnych firm i branż. Dzięki temu masz szansę pozyskać osoby mające świeże spojrzenie i różnorodne doświadczenia.

10. Zależy Ci na pozyskaniu kandydatów dopasowanych pod kątem kulturowym

Usługa Executive Search opiera się na dogłębnej ocenie kandydata. Jeśli pozwolisz konsultantowi poznać kulturę organizacyjną swojej firmy, możesz znacząco obniżyć ryzyko niedopasowania kulturowego do Twojej organizacji.  

11. Pozytywne doświadczenia kandydatów są dla Ciebie ważne 

Twój wizerunek na rynku pracy jest kluczowy przy pozyskiwaniu talentów do zespołu. Firma Executive Search zadba, by wszyscy kandydaci mieli podczas rekrutacji pozytywne doświadczenia.

Odnajdujesz swoje potrzeby i wyzwania w przedstawionej liście? Zobacz, jak wygląda rekrutacja Executive Search w CTER i zdecyduj, czy chcesz poznać więcej szczegółów współpracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne