Strona głównaUncategorizedOświetlenie sceniczne i estradowe

Oświetlenie sceniczne i estradowe

Okres letni jest szczególnym pod względem ilości wydarzeń, imprez i najróżniejszych eventów. Każdy organizator dąży do tego, aby prowadzona przez niego impreza zakończyła się sukcesem. Ale żeby tak było wszystko musi ze sobą odpowiednio współgrać. Od motywu przewodniego, miejsca, aż po samą oprawę imprezy. Czy wyobrażacie sobie by scena nie tętniąca życiem poruszyła tłumy? Tu nie chodzi jedynie o odpowiednich wykonawców, ale też o całą oprawę. Podstawą jest magia świateł. Odpowiednia aranżacja oświetlenia widowiska jest niezbędna. Jak to dobrze zrobić? Jak odpowiednio rozmieścić oświetlenie sceniczne, by zbudować efektowną scenografię? Jaki rodzaj oświetlenia użyć?

Podstawowa zasada oświetlenia scenicznego

Zasada jest jedna. Oświetlając konkretny przedmiot należy wykorzystać trzy typy światła: światło główne, światło kontra i światło wypełniające. Wiodącym jest oczywiście światło główne. Jest najsilniejsze i powinno zostać ustawione pod kątem 30 stopni w pionie. Tu najczęściej wykorzystuje się reflektory i profile. Światło tylne, to także reflektory, ale o nieco mniejszej mocy. Ostatnim typem jest światło wypełniające, które rozświetla tło i rozmywa zbyt ostre cienie.

Jakie są rodzaje oświetlenia?

Tych jest naprawdę wiele, dobiera się je do stylistyki imprezy. Możemy wyróżnić m.in.:

  • oświetlenie sceniczne
  • oświetlenie estradowe
  • oświetlenie koncertów
  • oświetlenie klubowe
  • oświetlenie architektoniczne

Najlepiej pokusić się tu o fachowców, którzy ustawią wszystko tak, że nasza impreza (czy to spokojna czy też taka, która ma poruszyć tłumy) będzie niezapomnianym widowiskiem. Specjalista w dziedzinie aranżacji i obsługi oświetlenia najróżniejszych eventów powinien nie tylko zaaranżować i zaprojektować wszystko, ale też zrealizować całość na najwyższym poziomie. Wszystkie rodzaje oświetlenia eventowego i imprezowego oraz odpowiednich fachowców znajdziecie na https://cma.pl/oswietlenie-sceniczne-i-estradowe/ Pamiętajcie, że to dobrze dobrane oświetlenie sceniczne decyduje o atmosferze. Jego wybór i odpowiednie rozmieszczenie jest gwarantem udanej scenografii, podkreśli kluczowe obiekty na scenie i zapewni sukces. Dlatego nie można bagatelizować tego elementu podczas planowania każdej imprezy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne