Strona głównaUncategorizedPiłka nożna - ile zarabiają najlepsi?

Piłka nożna – ile zarabiają najlepsi?

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że najlepsi piłkarze świata zarabiają niebotyczne pieniądze, o których zwykły śmiertelnik może tylko pomarzyć. Piłkarze to najlepiej zarabiający sportowcy, zaraz po graczach w golfa. W dzisiejszym temacie zajmiemy się tymi najlepszymi, którzy zgarniają najwięcej.

Najlepiej zarabiający piłkarze świata

Bukmacherzy wytypowali trójkę najlepszych piłkarzy pod względem zarobku. Pierwsza trójkę najlepiej zarabiających tworzą obecnie kolejno Lionel Messi (około 126 mln euro rocznie), Cristiano Ronaldo (około 94 mln euro rocznie) i Neymar (około 81,5 mln euro). Pamiętajmy jednak, że gwiazdy tego pokroju otrzymują ponadto ogromne wynagrodzenia od sponsorów z tytułu kampanii reklamowych. Jak na tym tle prezentuje się najlepiej zarabiający Polak? Robert Lewandowski, jawi się na tle powyższych jak ubogi krewny, gdyż za reprezentowanie Bayernu Monachium mógł liczyć w 2018 r. na “zaledwie” 15 mln euro. Na zdecydowanie mniejsze zarobki liczyć mogą najlepsi trenerzy. Jose Mourinho, do niedawna trener Manchesteru Utd., zarabiał 26 mln euro rocznie. W granicach 20 mln euro zarabia Pep Guardiola, a na podobne zarobki mógł liczyć niedawny trener Realu Madryt, Zinedine Zidane.

Gdzie można dużo zarobić w piłce nożnej?

Przez pewien czas niezwykle modnym kierunkiem wśród piłkarzy były Chiny. Dobrym źródłem zarobków dla piłkarzy jest również USA. Tamtejsze kluby oferowały gigantyczne kontrakty nawet przeciętnym w skali europejskiej piłkarzom. Jeśli wspominamy o dobrych miejscach na zarobek za grę w piłkę nożną to nie możemy również zapomnieć o Emiratach. Obecnie rynek ten uległ pewnym zmianom i nie jest już tak chętny do wydawania pieniędzy, ale jest bardzo cenny.

źródło: https://opinieobukmacherach.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne