Strona głównaUncategorizedPompy do dystrybutorów oleju napędowego

Pompy do dystrybutorów oleju napędowego

Przy wyborze pompki do oleju, który będzie przepompowywany z zasobnika oleju do auta powinno się kierować się w zasadzie, rodzajem pompy. Pompy do diesla robione są zarówno przez ogromne firmy z astronomicznym doświadczeniem jak również poprzez spółki, które nie posiadają doświadczenia i wytwarzają pompy, tańsze, jednak odbija się to, na wykonaniu i trwałości pomp do oleju. Do najbardziej popularnych firm wytwarzających asortyment do mini mini stacji paliw należy firma PIUSI. Po drugiej stronie istnieją pompy do paliwa, które składane są poprzez chińskich potentatów. Pompy te są o wiele tańsze jednak ich, jakość jest dużo gorsza. Innym mankamentem tych pomp jest brak dostępności układów zamiennych na krajowym rynku. Rodzaje pomp do paliwa to na ogół pompy łopatkowe samozasysające zasilane napięciem zmiennym 230V ewentualnie napięciem stałym 12V. Pompy do przepompowywania benzyny zasilane z sieci jednofazowej 230V instalowane są w większości wypadków na stacjach paliwa, które stosowane są głównie w instytucjach rolniczych. Wydajność tego gatunku pomp jest zmienna i waha się od 50 do 100 l/min. Na ogół używanymi pompami do tankowania maszyn to pompy o wydajności od 56 litrów na minutę do 76 litrów na minutę. Pompa do dystrybutora paliwa zasilana napięciem 12V użytkowane są w miejscach gdzie nie mamy dostępu do sieci 230V, zostaje nam tylko napięcie stałe z akumulatora w pojeździe ewentualnie maszyn budowlanych. Pompy 12V używane są do pracy cyklicznej, co oznacza, iż są w stanie pracować przez pewien czas ok 30 min później muszą być schłodzone i kolejny raz mogą tłoczyć paliwo.

Pompy do benzyny o ogromnej wydajności.

Pompy o wydajności powyżej 155 litrów na minutę są mniej używane do zatankowania aut biorąc pod uwagę ich większy wydatek, jednak urządzenia tego rodzaju też są wytwarzane. Pompy zasilane mogą być zarówno napięciem jednofazowym ewentualnie napięciem 400V. Zasada działania pomp o większej skuteczności jest niezwykle podobna do ich małych braci. Różnica polega na wielkości urządzenia a zatem jej mocy. Pompy stosowane są do przetłaczania benzyny pomiędzy dużymi zasobnikami. Przepompowanie na przykład 5000 tys. litrów oleju trwa zwyczajowo kilkanaście minut, taka sama czynność przy użyciu pompy o efektywności 50 litrów na min. trwa niezwykle bez końca, co niezbicie przekłada się też na koszt roboczo godziny osoby, która wykonuje kompletną operację.

Wybór pompy

Preferując pompę do paliwa wypada określić nadrzędne przeznaczenie urządzenia, jeśli będziemy tankować auta personalne o wielkości zbiornika do 90 litrów spokojnie możemy nabyć pompę o efektywności ok 64 litrów na minutę, do tankowania maszyn rolniczych możemy wybrać pompę o sporej skuteczności w celu skrócenia czasu tankowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne