Regały paletowe

Regały magazynowe mogą składać się z półek przystosowanych do składowania towarów na ich powierzchni. Drugim często spotkanym typem regałów są konstrukcje przystosowane do składowania palet. W tym artykule chcemy skupić się właśnie na rozwiązaniach dedykowanych do magazynowania palet.

Regały paletowe stanowią podstawowe i uniwersalne narzędzie magazynowe. Idealnie sprawdzają się w wielkopowierzchniowych magazynach. Charakteryzują się dużą elastycznością gdyż często umożliwiają składowanie towarów niespaletyzowanych. Ponadto regały paletowe wykonywane na zamówienie można zakupić w niemal każdym rozmiarze tak aby stanowiły idealnie wpasowany element magazynu.

Regały paletowe w magazynach wysokiego składowania

Regały paletowe często stosuje się w magazynach wysokiego składowania. Warto zaznaczyć że to potoczna nazwa opisująca magazyny wyposażone w regały o wysokości powyżej siedmiu metrów. Jest to umownie przyjęta wartość, gdyż przepisy BHP oraz inne przepisy polskiego prawa jasno nie definiują magazynu wysokiego składowania. Regały paletowe umieszczane w magazynach wysokiego składowania często jednocześnie stanowią konstrukcje ścian. Zatem projektowanie budowy magazynu może być podyktowane rozmieszczeniem regałów paletowych. W celu zapewnienia niezawodności działania magazynu warto mieć na uwadze regularne przeglądy techniczne regałów wysokiego składowania.

Cechy charakterystyczne regałów paletowych to pionowe ramy oraz poziome belki (zwane trawersami). Materiał z którego wykonuje się regały to zazwyczaj metal, płyta wiórowa lub elementy wykonane z przetworzonego metalu np. w postaci blachy walacowanej na zimno. Grubość blachy jest bardzo istotna dlatego z reguły stosuje się elementy metalowe o podwyższonej objętości. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja jest w stanie utrzymać ciężary osiągające wartość kilku ton.

Jakie są zalety zastosowania regałów paletowych?

  • Montaż regałów magazynowych jest prosty i wygodny.
  • Regały magazynowe umieszczone na hali magazynowej wyglądają estetycznie.
  • Dzięki zastosowaniu regałów dostęp do towarów jest uproszczony. Dobrze dobrane regały magazynowe pozwalają usprawnić procesy magazynowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne