Strona głównaBiznesSamodzielnie stworzona strona internetowa?

Samodzielnie stworzona strona internetowa?

Dla jednych nie jest to nic trudnego, drugim drżą kolana na tę myśl, bojąc się o los swojej nowo powstałej firmy – w końcu kto się utrzyma bez własnej strony czy bloga? Jednakże faktem jest, że praktycznie każdy, posiadając podstawową wiedzę obsługi komputera, jest w stanie stworzyć stronę www.

Dobrodziejstwa Internetu

I choć jeszcze kilkanaście lat temu wyglądało to zgoła inaczej, dzisiaj tak naprawdę wystarczy wyszukiwarka, która odpowie nam praktycznie na każde nurtujące nas pytanie. Osoby nieobeznane z tematem tworzenia stron mogą wyobrażać sobie ten proces jako przeprawę przez setki wierszy kodu źródłowego, bazy danych czy też inne niezrozumiałe rzeczy – i tutaj spieszę z wyjaśnieniem: tak jest naprawdę… jeśli ktoś chce stworzyć wszystko od podstaw. Istnieją jednak portale oraz aplikacje (darmowe jak i płatne), za pomocą których tworzenie stron www sprowadza się do klikania myszką. Portale te oferują niezliczoną ilość szablonów, które można przestawiać i edytować według własnej wizji (takie kreatywne puzzle) – czyż nie robi się łatwiej?

Ludzie chcący wprowadzić swoją firmę do Internetu, nie mając przy tym nie wiadomo jakich wymagań odnośnie strony internetowej, często spotykają się z opinią, że będą potrzebowali pomocy specjalistów, informatyków i nie wiadomo kogo jeszcze, żeby strona mogła funkcjonować. Nie mówiąc już o górze pieniędzy, żeby to wszystko utrzymać, włączając w to serwery. Nic bardziej mylnego; nie dajcie się zniechęcić, gdyż zdecydowana większość czynności leży w waszym zakresie. Oczywiście, chcąc mieć w pełni niezależny adres strony (bez dopisków, gdzie ją założyliście), należy się liczyć z opłatami za utrzymanie domeny, jednak koszty te nie są wygórowane – roczna opłata, w zależności od atrakcyjności nazwy naszej domeny, może wynosić od kilku złotych do kilkudziesięciu czy nawet więcej.

Próbujcie

Bo cóż innego pozostało? Jeśli się nie uda to trudno, wtedy zawsze możecie zgłosić się do profesjonalnego twórcy. Jednakże nie będziecie sobie mogli powiedzieć, że nie próbowaliście. Z doświadczenia jednak wiem, że głównym czynnikiem wpływającym na sukces (i nie tyczy się to tylko tworzenia stron www) jest dobry pomysł. Widząc w głowie, jak ma wyglądać nasza strona, zapewne łatwiej będzie się Wam pracować – umiejętności estetyczne oraz twórcze myślenie na pewno będą Waszym dodatkowym atutem. Powodzenia!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne