Strona głównaUncategorizedDlaczego warto uprawiać kukurydzę i rzepak?

Dlaczego warto uprawiać kukurydzę i rzepak?

W Polsce uprawiamy wiele różnych roślin. Najpopularniejsze jest u nas zboże. Najczęściej na polach można zobaczyć pszenicę, żyto czy owies. Uprawy kukurydzy i rzepaku są natomiast rzadziej spotykane od tych wcześniej wymienionych. Jednak dlaczego warto zabrać się za ich uprawę? Na to pytanie stara się odpowiedzieć poniższy tekst.

Złote kolby

Dlaczego warto uprawiać kukurydzę? Może dobrze będzie przyjrzeć się Stanom Zjednoczonym, gdzie znaczna część gospodarki opiera się właśnie na niej? Tam znajdziemy tak wiele produktów na bazie kukurydzy, iż można doznać niezłego szoku. Jednak przykład rozwoju gospodarki Ameryki to tylko jeden argument (aczkolwiek potężny) stojący za tym, aby zacząć uprawiać tę roślinę.

Jest wiele odmian kukurydzy. Można ją uprawiać typowo pod hodowlę zwierząt lub dla ludzi. Kukurydza cukrowa to opcja do jedzenia dla nas. Dlaczego jest ona warta naszej uwagi? Ponieważ zawiera cenne witaminy i minerały, które pozytywnie wpłyną na nasze ciało i jego funkcjonowanie.

Roślina na olej

Z czym najczęściej kojarzy się nam rzepak? Dla większości z nas pierwszą myśl, jaką mamy to olej rzepakowy! Obecnie na fali mody na wszelkie bardzo zdrowe produkty olej rzepakowy odszedł w cień. Dlaczego tak jest? Nagle rzepak stał się niemodny, zapomniany a często nawet prześladowany a sam olej rzepakowy uważany za coś niezdrowego. Możliwe, iż przyczyniło się do tego przekonanie ludzi, że to tłuszcz w diecie odpowiedzialny jest za otyłość (co wcale nie jest prawdą).

Tak czy inaczej, małymi kroczkami rzepak wraca do naszej kuchni. Aktualnie dietetycy coraz bardziej nakręcają na niego modę. Nie dziwi ten fakt, ponieważ rzepak ma wiele wartościowych witamin. Szczególnie bogaty jest w witaminę E oraz K, prowitaminę A.

Obecność roślin

Aktualnie kukurydza już bardzo często pojawia się na polskich polach. Natomiast zapomniany rzepak powoli wraca do łask. Można przypuszczać, że z roku na rok będzie go coraz więcej. Nie dziwią rosnące ilości upraw tych roślin, ponieważ zarówno kukurydza, jak i rzepak są przydatne nam do zdrowego funkcjonowania.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne