Strona głównaBiznesSzansa na nową pracę? Zrób kurs z certyfikatem VCC

Szansa na nową pracę? Zrób kurs z certyfikatem VCC

Kurs z certyfikatem VCC

Które szkolenia zawodowe są warte uwagi? Na rynku istnieje szeroka oferta szkoleń. W niniejszym artykule chcemy przybliżyć Państwu ofertę kursów z certyfikatem VCC. Od roku 2007 istnieje idea VCC, która powstała po to aby współdziałać i integrować wiedzę oraz umiejętności zawodowe z potrzebami przedsiębiorstw na międzynarodowym rynku pracy. Każda osoba aktywnie poszukująca pracy i chcąca zainwestować czas w swoje wykształcenie powinna zapoznać się z informacjami na temat zdobycia takiego certyfikatu.

 

Podział systemu VCC

Istnieje tak zwany podział systemu, który dzieli się na trzy obszary mianowicie pierwszy z nich to przygotowanie do nowego zawodu, kolejny uzupełnienie lub aktualizacja kwalifikacji oraz trzeci zewnętrzna certyfikacja kompetencji nie uwzględnionych w dwóch powyższych obszarach. Jeśli chodzi o pierwszy obszar to należy wspomnieć, że dzięki niemu mamy możliwość nabycia kwalifikacji zawodowych oraz otrzymania certyfikatu. Posiadanie takiego certyfikatu potwierdza kompetencje do pracy w danym zawodzie. Do uzyskania takiego certyfikatu nie wystarczy wiedza praktyczna ale także trzeba się wykazać umiejętnościami praktycznymi. Poza typowymi kompetencjami charakterystycznymi dla określonego zawodu, niezbędny jest branżowy język obcy i kompetencje informatyczne. Po zdaniu odpowiednich egzaminów i uzyskaniu certyfikatu VCC pracownik posiada wysokie kompetencje do podjęcia pracy w wybranym zawodzie. Na koniec przypomnijmy że certyfikat uzyskuje kursant który przejdzie przez trzy egzaminy mianowicie językowy, zawodowy oraz informatyczny.

Ocena na certyfikacie jest obliczana za pomocą średniej arytmetycznej ogólnych ocen z wszystkich trzech egzaminów wymienionych powyżej. Załącznikiem do certyfikatu jest suplement. Przedstawia on w sposób syntetyczny wyniki osiągnięte w poszczególnych egzaminach. Pracodawca powinien zwrócić uwagę w szczególności na suplement, ponieważ zawarte tam informacje pozwalają ocenić czy potencjalny pracownik ma kompetencje odpowiadające potrzebom pracodawcy.

 

Założenie systemu certyfikacji VCC

Co jest głównym założeniem systemu certyfikacji VCC?  Głównym założeniem jest dostarczenie pracodawcom wiarygodnej i kompleksowej informacji o kwalifikacjach pracowników. Pracownik po zdanym szkoleniu otrzymuje certyfikat wraz z suplementem, na którym zostało zapisane jakie efekty kształcenia osiągnął egzaminowany. Przejrzysty system certyfikacji znacznie usprawnia proces rekrutacji. System certyfikacji VCC stale się rozwija i ciągle ma nowe oferty szkoleń oraz kursów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne