Strona głównaFinanse4 Zalety inwestycji w fundusze wzajemne

4 Zalety inwestycji w fundusze wzajemne

Fundusze wzajemne zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, do tego stopnia, że ​​trudniej jest znaleźć inwestora, który nie korzysta z funduszy inwestycyjnych niż ten, który jest. Popularność funduszy inwestycyjnych nie jest zaskoczeniem, jeśli wziąć pod uwagę, że są one jedną z najłatwiejszych inwestycji i wymagają bardzo niewielkiej wiedzy na temat rynków finansowych. Istnieją 4 główne zalety, które fundusze inwestycyjne oferują każdemu inwestorowi, jakich dowiesz się w tym artykule.

Pierwszą zaletą funduszu inwestycyjnego jest to, że fundusze inwestycyjne oferują profesjonalne zarządzanie swoimi inwestycjami. Fundusze inwestycyjne są zarządzane przez zarządzających funduszami, którzy w zasadzie codziennie czuwają nad twoją inwestycją. Nie ma prawie żadnego innego miejsca, w którym można uzyskać tego rodzaju zarządzanie inwestycjami bez płacenia wysokich opłat za zarządzanie.

Drugą zaletą inwestycji w fundusze inwestycyjne jest to, że fundusze inwestycyjne są wyjątkowo płynne. Każdy inwestor może sprzedać swoje udziały w funduszu inwestycyjnym każdego dnia, kiedy giełda jest otwarta. Porównaj to z inwestowaniem w nieruchomości, płyty CD, a nawet akcje o niskim obrocie, które mogą trwać od tygodni do miesięcy, aby zlikwidować swój udział. Płynność funduszy inwestycyjnych daje każdemu inwestorowi możliwość szybkiego wydostania się z inwestycji w razie potrzeby.

Trzecią zaletą funduszy inwestycyjnych jest oferowana przez nich dywersyfikacja. Fundusze wzajemne inwestują w dziesiątki, a nawet setki różnych akcji, obligacji lub rynków pieniężnych. Próba powielenia tego rodzaju dywersyfikacji w ramach własnego portfela spowodowałaby bardzo wysokie opłaty transakcyjne, nie wspominając o ogromnych problemach związanych z wiązaniem w celu monitorowania setek pozycji zapasów. To prowadzi nas do czwartej przewagi funduszy inwestycyjnych, niższych opłat.

Fundusze wzajemne mają bardzo niskie opłaty ze względu na możliwość skorzystania z efektu skali. Ponieważ fundusze inwestycyjne łączą dolary inwestycyjne tak wielu inwestorów, mogą kupować akcje w większych ilościach, co prowadzi do niższych opłat dla inwestorów funduszy inwestycyjnych. Liczne fundusze inwestycyjne mają opłaty poniżej 2 lub 3%.

Fundusze wzajemne rosną w gorączkowym tempie, ponieważ coraz więcej inwestorów wkłada w nie swoje pieniądze. Biorąc jednak pod uwagę wielkie zalety, jakie oferują fundusze inwestycyjne przeciętnemu inwestorowi aż do faceta z portfelem wartym wiele milionów dolarów, nie jest to zaskoczeniem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne