Strona głównaBiznesAsertywność jako klucz do komunikacji

Asertywność jako klucz do komunikacji

Asertywność jest bardzo ważnym elementem w komunikacji. Pozwala również wyrazić własne poglądy i zachować niezależność zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To również jedna z umiejętności miękkich, bardzo cenionych przez pracodawców.

Na czym polega trening asertywności?

Treningi asertywności to zajęcia, na których uczestniczy wraz z mediatorem oraz psychologiem uczą się rozwiązywać konflikty. W trakcie tych ćwiczeń dowiadujemy się:

  • -jak stawiać granice,
  • -czemu warto mieć własne zdanie,
  • -czym jest prawidłowa komunikacja,
  • -jak informować o własnych potrzebach.

Treningi komunikacji pozwalają zrozumieć nasze oczekiwania, ale również lepiej porozumieć się z członkami rodziny lub kolegami z pracy. Psycholog i terapeuta pomagają w odnalezieniu własnej siły i ukierunkowują na pełną zrozumienia komunikację. Dzięki niej łatwiej jest wyrażać własne myśli, bez obawy o reakcję innych osób.

Na warsztatach poruszane są takie zagadnienia, jak sposób komunikowania własnych potrzeb, reakcja na krytykę, sposoby na podejmowanie decyzji, zgodnych z naszymi przekonaniami. To bardzo owocny czas, zwłaszcza dla osób, które wciąż żyją w cieniu innych i nie potrafią wyrazić swoich myśli. Warsztaty pomogą otworzyć się na komunikację oraz sprawią, że uwierzymy we własne możliwości.

Czemu warto przejść treningi komunikacji?

Warsztaty z asertywności pozwolą na pełniejsze komunikowanie się, a także odrzucenie niektórych błędnych przekonań. Pod presją społeczną często podejmujemy decyzje niekoniecznie zgodne z naszym światopoglądem. W komunikacji z kolei napotykamy na wiele przeszkód, co doprowadza do wielu problemów, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Po treningu komunikacji lepiej zrozumiemy własne potrzeby, nauczymy się w sposób pełny i bezpośredni. Dzięki temu nie tyko zyskamy na wiarygodności, ale przede wszystkim poprawimy nasze relacje międzyludzkie. To przełoży się na lepsze wyniki w pracy, ale również spokojniejsze życie osobiste. Indywidualne podejście na treningach komunikacji pozwoli lepiej zrozumieć, czym jest komunikacja i jakie posiadamy bariery z nią związane.

Więcej na temat szkoleń z zakresu komunikacji (i nie tylko) można przeczytać na: https://ppit.pl/oferta/warsztaty-asertywnosc-na-co-dzien/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne