Strona głównaBiznesBadanie wariografem w firmie

Badanie wariografem w firmie

Kłamstwo ma krótkie nogi, jednak nie zawsze jest wykrywalne, a jego konsekwencje mogą być opłakane. Pomijając osobiste relacje, te prawidłowości dotyczą także przedsiębiorstw. Bez względu na to, jak wielkim zaufaniem przełożony darzy swoich podwładnych, czasami potrzebne jest potwierdzenie ich prawdomówności, w szczególności gdy ich zachowanie dotyczy zawieranych umów i zobowiązań finansowych.

W takich przypadkach wielu pracowników decyduje się na zlecenie badań wariograficznych, które mają zweryfikować informacje przekazywane przez pracownika, dotyczące konkretnej kwestii. Jednak często dochodzi do odwrotnej sytuacji, kiedy to posądzony o niezgodne z regulaminem lub zwyczajnie nieuczciwe zachowanie pracownik pragnie oczyścić się z postawionych mu zarzutów i fałszywych (jego zdaniem) pomówień. W obu przypadkach można zlecić profesjonalne badanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które przeprowadza Instytut Badań Wariograficznych – adres: wariograf.com.pl. Ze względu na spore zainteresowanie badaniami wykrywaczem kłamstw, należy odpowiednio wcześniej zarezerwować takie badania.

Jak wygląda badanie wariografem?

Po podjęciu decyzji o przeprowadzaniu badań, zazwyczaj ustala się termin wizyty eksperta, który za zgodą wskazanych osób (konieczne jest pisemne oświadczenie) zadaje im pytanie lub serię pytań, a w trakcie odpowiedzi wykrywacz kłamstw rejestruje zachowanie badanego. Po zakończeniu badania specjalista przeprowadza analizę na podstawie uzyskanych wyników, które w praktycznie każdym przypadku kończą się otrzymaniem ostatecznych wniosków – czy badana osoba kłamała, czy też mówiła prawdę. Co ciekawe, instytut nie oferuje wyłącznie badań przeprowadzonych w przedsiębiorstwach. Istnieje również możliwość zamówienia badań dla prywatnych potrzeb, zazwyczaj dotyczy to sprawdzenia wierności małżeńskiej i uczciwości w związku. Oprócz tego specjaliści mogą również wykonywać badania wykrywaczem kłamstw na więźniach i świadkach zdarzenia, na zlecenie organów ścigania lub z polecenia wymiaru sprawiedliwości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne