Strona głównaUncategorizedCzy warto wybrać przedszkole z placem zabaw?

Czy warto wybrać przedszkole z placem zabaw?

Place zabaw są nieodzowną częścią dzieciństwa. To na nich bardzo często zawiera się pierwsze przyjaźnie i zalicza pierwsze upadki. Jest niezwykle ważne, by dziecko miało ruch na świeżym powietrzu, by się wyszalało, wybiegało i dotleniło. Dzięki takim zabawom dziecko jest szczęśliwe, a w nocy spokojnie śpi. Warto uważnie się przyjrzeć, czy przedszkole, do którego chce się posłać pociechę, pozwala dzieciom spędzić aktywnie czas na dworze.

Dlaczego warto zwrócić uwagę czy w przedszkolu jest dobrze wyposażony plac zabaw?

Wiele placówek przedszkolnych dysponuje piaskownicą i co najwyżej skromnymi drabinkami bardziej przypominającymi plac zabaw do ogrodu niż profesjonalne wyposażenie placówki oświatowej. Tymczasem dzieci lubią się bawić w piasku, jednak nie mając dostępu do innych źródeł rozrywki, szybko się znudzą. Należy upewnić się, że plac zabaw poza piaskownicą i kawałkiem wolnej przestrzeni na zabawę w berka posiada jeszcze drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie oraz inny sprzęt, który umożliwi dziecku zróżnicowaną zabawę.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na to czy przedszkole posiada dobrze wyposażony plac zabaw? Po pierwsze, atrakcyjny plac zabaw docenią dzieci. Po drugie, dla zdrowia i samopoczucia dziecka dobrze, gdy zajęcia odbywają się również na świeżym powietrzu a nie tylko w budynku. Po trzecie, profesjonalne wyposażenie świadczy o jakości usług w danej placówce przedszkolnej.

Jak plac zabaw wpływa na rozwój dziecka?

Nie wolno lekceważyć ruchu na świeżym powietrzu, dlatego niezwykle ważne jest, by dzieci bawiły się na zewnątrz. Na placach zabaw mają kontakt z rówieśnikami i z różnego rodzaju sprzętami. To na drabinkach ćwiczą i rozwijają swoją sprawność fizyczną, a w piaskownicy uczą się egzystować w społeczeństwie, poprzez zabawę z innymi dziećmi. Dzięki ruchowi na świeżym powietrzu zwiększa się także pojemność płuc. Poza tym dzieci nie siedzą w domu przed komputerem, czy tabletem, więc ich oczy, prawidłowa postawa ciała oraz kręgosłup nie są narażone na niebezpieczeństwo.

Więcej na temat wyposażenia placówki przedszkolnej (w tym także o placach zabaw) można przeczytać na House Of Reggio

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne