Strona głównaFinanseJak poprawić sytuację finansową zadłużonej firmy?

Jak poprawić sytuację finansową zadłużonej firmy?

Prowadzenie działalności gospodarczej nie zawsze wiąże się z wysokimi przychodami firmy i niemałymi zarobkami. Zdarza się, że pomimo najszczerszych chęci firma nie generuje takich przychodów, jakie mogłaby generować. Pojawiają się problemy finansowe. Firma generuje długi, a nie zyski. Czy taką działalność gospodarczą od razu trzeba zlikwidować? Najczęściej nie jest to konieczne, co więcej, zbyt szybka likwidacja firmy zawsze wiążę się ze sprzedażą jej majątku za półdarmo, a więc kolejnymi stratami. O wiele lepszym rozwiązaniem jest doinwestowanie firmy i pokonanie jej problemów finansowych. Można to zrobić decydując się na kredyt firmowy. Jeśli jednak są długi, jest spore ryzyko, że banki będą odmawiać wypłaty kredytu. Nie oznacza to jednak, że każda instytucja finansowa odmowi. W wielu kredyt na firmę zadłużoną można otrzymać i to na dogodnych warunkach.

Banki wymagają zaświadczeń z ZUS i US

Ci, którzy ubiegali się o kredyt na firmę, doskonale wiedzą, że banki wymagają wielu dokumentów, w tym zaświadczeń z ZUS i US. Na nich oczywiście będzie jasno napisane, czy firma zalega z płatnością zobowiązań czy też nie. Jeśli tak, dla banku będzie to partner niewiarygodny. Takim zaś kredytów się nie wypłaca. Jeśli więc nasza firma jest zadłużona, lepiej szukać kredytu w instytucji, która nie wymaga takich zaświadczeń. Kredyty bez ZUS i US – bo tak można określić ten rodzaj produktów pożyczkowych – są dostępne i można je otrzymać. W zależności od wielkości firmy i jej sytuacji finansowej maksymalna wysokość takiej pożyczki będzie różna, najczęściej jednak możliwe jest otrzymanie nawet stu tysięcy złotych, a niekiedy dużo więcej.

Czy warto samodzielnie szukać kredytu bez ZUS i US?

Oczywiście można we własnym zakresie szukać tego rodzaju ofert kredytowych, jednak w ten sposób nie uda się dotrzeć do wszystkich, które są interesujące. Przedsiębiorca, który tak naprawdę nie ma wiedzy na temat tego jak szukać i na co zwracać uwagę, najprawdopodobniej nie znajdzie ofert wyjątkowo korzystnych. Działając pod wpływem błędów i niewiedzy, może też zdecydować się na wzięcie niezbyt korzystnego kredytu bez ZUS i US. Nie warto więc działać we własnym zakresie. O wiele lepiej zdać się na pomoc fachowców. Doradca kredytowy z pewnością dużo szybciej znajdzie korzystne kredyty bez ZUS i US. Weźmie pod uwagę sytuację firmy i jej potrzeby i będzie szukać kredytu, który jest niedrogi i udzielany na atrakcyjnych warunkach. Pomoc doradcy w poszukiwaniu takiego kredytu jest bardzo ważna, on bowiem ma dużo większą wiedzę na temat kredytów i pożyczek i wie na co zwracać uwagę.

Przed wzięciem kredytu warto wszystko dokładnie przeanalizować i zaplanować

Oczywiście można wziąć kredyt tylko na spłatę zadłużenia firmy, o wiele lepszym rozwiązaniem jest jednak kredyt nie tylko na ten cel, ale i na rozwój firmy. Przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu, warto się zastanowić ile pieniędzy trzeba pożyczyć i jak je wydawać. Nie można zapominać, że pożyczone pieniądze powinny pomóc firmie wyjść z problemów finansowych. Po otrzymaniu gotówki lub pieniędzy na konto, trzeba więc odpowiednio działać, cały czas pamiętając o tym, że celem jest uratowanie firmy i doprowadzenie do tego, że będzie przynosić większe zyski.

Podsumowując

Zadłużenie firmy nie musi oznaczać powolnego jej końca. Przy prowadzeniu działalności gospodarczej takie zadłużenie może się pojawić. Nie należy tego traktować jako porażki, tylko impuls do rozsądniejszego działania i – być może – do przeprowadzenia zmian w firmie. Bez odpowiedniej ilości gotówki zbyt wielu zmian jednak nie da się wykonać, na pewno też trudno będzie doprowadzić do rozwoju firmy. Kredyt bez ZUS i US może być szansą, dzięki której firmę uda się wyprowadzić z problemów finansowych. Nie warto więc uciekać od takich ofert kredytowych. Oczywiście też nie należy decydować się na taki kredyt pod wpływem impulsu czy też reklam. Dużo rozsądniejszym krokiem jest spotkanie z doradcą finansowym, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu szybciej dotrze do dobrych ofert kredytowych i pomoże w wyborze najlepszej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne