Strona głównaBiznesJak zwiększyć samoocenę

Jak zwiększyć samoocenę

Żaden pojedynczy post na blogu nie uwolni cię od głęboko zakorzenionych uczuć niskiej samooceny, które mogą wynikać z przekonań kulturowych lub wychowania, ale to, co może zrobić, to pracowanie nad tym złym sposobem myślenia, w którym działasz, co powoduje, że sabotujesz swoje wysiłki, aby pójść po to, chcesz (czy to lepsza praca, czy cokolwiek innego …) i dać ci kilka praktycznych porad, które pomogą ci przezwyciężyć wątpliwości.

Richi Watson, założyciel LifeWell UK, który prowadzi Self-Worth Rehab z siedzibą w Wielkiej Brytanii, powiedział ostatnio, że dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu w pracy z osobami w celu przezwyciężenia tego, co postrzegają jako „problemy z poczuciem własnej wartości”, nie spotkał się z prawdziwym problemem samoocena emisji u któregokolwiek z jego setek klientów.

Richi wyjaśnił dalej: „Problem polega na tym, że ludzie nie robią rzeczy, które sami cenią jako wartościowe; to informacja zwrotna, którą otrzymujesz. Poczucie własnej wartości osiągnie się dzięki osiągnięciu tego, co uważasz za warte. A więc zarobione”.

W efekcie mówi, że musisz określić, jakie działania osobiście uważasz za wartościowe, a następnie zdyscyplinować się, aby je wykonać. Kiedy podejmiesz te działania, które według ciebie są wartościowe, działania te dadzą ci informację zwrotną, którą TY masz.

I odwrotnie, jeśli podejmiesz działania, o których wiesz, że są mało wartościowe – być może śpisz do późna, nadmiernie oddajesz się śmieciowemu jedzeniu, alkoholowi lub bezmyślnym mediom społecznościowym, akceptujesz zachowania w związkach, które nie są dla ciebie odpowiednie, lub pozostajesz w pracy o której wiesz, że masz za wysokie kwalifikacje – przekazujesz sobie opinie, które są dla ciebie mało wartościowe.

Powszechnym mitem utrwalonym w mediach społecznościowych jest, że musisz czuć się dobrze i czuć się komfortowo PRZED podjęciem działania, a to wielkie kłamstwo.

Prawda jest taka, że ​​możesz przywrócić własną wartość inżynierii, podejmując niewygodne działania.

Jakie działania podejmiecie dziś, aby zwiększyć swoją wartość?

Czy jesteś gotowy na następny krok w karierze, ale czujesz, że Twój angielski Cię powstrzymuje? Autorka tego artykułu, Lisa Cherry Beaumont, jest trenerem wywiadu i nauczycielką angielskiego online, która specjalizuje się w pomaganiu uczniom w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim oraz w podnoszeniu poziomu angielskiego w miejscu pracy. Tutaj możesz zarezerwować ją na 30-minutową, niedrogą sesję próbną.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w języku angielskim na stronie LisaCherryBeaumont.com

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne