Strona głównaBiznesMetalowe szafy biurowe

Metalowe szafy biurowe

Bezpieczeństwo danych, nie tylko osobowych ma ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach, gdzie informacja ma często większe znaczenie od pieniędzy. Z tego powodu powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na sposób przechowywania danych w komputerach, na zabezpieczenie sieci informatycznej naszej firmy, ale także na sposób w jaki są przechowywane dokumenty papierowe w naszej firmie.

Miejsc w których różne tego typu papierowe dokumenty jest oczywiście bardzo wiele. Faktury w księgowości czy w dziale sprzedaży, dane osobowe w dziale kadr, projekty zarówno w biurze projektów jak i na hali produkcyjnej.

Informacje w nich zawarte powinny być chronione po pierwsze przed zniszczeniem, ale też przed nieuprawnionymi do zapoznawania się z nimi osobami.

Metody przechowywania papierowych danych

Najprostszym i nadal bardzo efektywnym sposobem przechowywania dokumentów, projektów, umów jest przechowanie ich w segregatorach w szafach. Jednak z uwagi na specyfikę bardzo wielu miejsc w pracy najbezpieczniejszym miejscem ich przechowania będą metalowe szafy na dokumenty.

Oferta tego typu szaf jest bardzo szeroka, ale podczas wyboru szafy warto zwrócić uwagę na jakość wykonania szafy i oferowany okres gwarancji. Warto też wziąć pod uwagę miejsce, a konkretnie kraj produkcji.

Polski producent mebli metalowych

Dlatego ja osobiście polecam produkty polskiego producenta mebli metalowych firmy PROMAG S.A. z Poznania. W ich ofercie znajdują się meble metalowe o różnym przeznaczeniu: do szatni, warsztatu, szkoły, ale też biura. W omawianym temacie – a więc bezpieczeństwa danych przechowywanych w postaci papierowych dokumentów zainteresować mogą głównie metalowe szafy biurowe serii Classic o 3 letnim okresie gwarancji. Szafy te dzięki metalowej konstrukcji są trwałe, niezawodne, odporne antykorozyjnie, a ich gładka powierzchnie łatwo utrzymać w czystości.

Natomiast to co najważniejsze to trwałe zabezpieczenie przechowywanych w takiej szafie dokumentów. Szafa wyposażona jest bowiem we wzmacniane drzwi, zamykana jest zamkiem baskwilowym, a dla zapewnienia odpowiednich wrażeń wizualnych można ja pomalować w wybrane kolory z szerokiej palety oferowanych farb.

Oczywiście jeśli chcielibyśmy przechować inne rodzaje dokumentów – w ofercie PROMAG S.A znaleźć można m.in. szafy na mapy  i rysunki – umożliwiające przechowywanie nawet dokumentów w formacie A0 oraz szafy kartotekowe idealne np. do przychodni lekarskich.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne