Strona głównaFinanseNiezależność w świecie kryptowalut | Kantor kryptowalut bez rejestracji

Niezależność w świecie kryptowalut | Kantor kryptowalut bez rejestracji

Niezależność, anonimowość, czy brak regulacji to wartości, które od początku przyświecały idei kryptowalut. Minęło jednak ponad 10 lat odkąd wirtualne monety przybrały praktyczną formę pierwszej cyfrowej waluty i wierność tym ideałom okazała się nieco bardziej skomplikowana.

Anonimowość kryptowalut … mit czy prawda

W założeniu cyfrowe pieniądze miały być stuprocentowo anonimowe, niezależne, a historia ich właścicieli niemożliwa do prześledzenia. I pierwsze kryptowaluty faktycznie spełniały te surowe wymogi. Z czasem jednak poziom przywiązania do tych początkowych wartości zaczął słabnąć z różnych przyczyn. W miarę jak rynek kryptograficznych walut zdobywał popularność, na jaw zaczęło wychodzić coraz więcej problemów. Niepokojąco częste stało się wykorzystywanie ich do nielegalnych celów, jak pranie pieniędzy czy finansowanie grup przestępczych. Dużym ciosem okazały się również ataki hackerskie, które były w stanie pozbawić setki osób funduszy o łącznej wartości kilkuset miliardów dolarów.

Kolejnym problemem okazał się aspekt prawny kryptowalut. Ta nowa technologia, stawiająca opór wszelkiej regulacji, musiała zmierzyć się z ryzykiem zakazu, w krajach , gdzie rząd obawiał się zagrożeń, jakie mogą nieść ze sobą cyfrowe pieniądze. Dodatkowa kwestia bezpieczeństwa samych użytkowników wirtualnych walut doprowadziły do momentu, w którym choć część kryptowalut stara się zachować cechy niezależności i anonimowości, platformy handlu i wymiany nimi odchodzą od tych wartości na rzecz chronienia swoich klientów oraz statusu.

Kryptowaluty w świecie podatków i reguł prawnych

Wzrost popularności kryptowalut jest widoczny nie tylko w ilości ich użytkowników, ale również w tym, że organy prawne różnych krajów i międzynarodowych organizacji zaczęły wyrażać zainteresowanie ich implementacją oraz statusem prawnym. Gama reakcji rządów światowych okazała się bardzo szeroka, od propozycji delegalizacji i kompletnych zakazów, przez utworzenie nowych zasad oraz wymagań, po brak nowych regulacji. Całkowity zakaz obowiązuje obecnie w zaledwie kilku krajach, takich jak Nepal czy Egipt. Wiele rządów, które początkowo skłaniało się ku zakazowi, z czasem zrezygnowało z tego podejścia na rzecz bardziej umiarkowanych rozwiązań, nie tylko ze względu na opór społeczności, ale również względy czysto praktyczne. Coraz więcej osób interesuje się handlem kryptowalutami, dlatego korzystniejsze od kompletnego zakazu okazuje się pobieranie podatków oraz umożliwienie działalności rosnącej ilości firm, które korzystają z rozwiązań opartych na cyfrowych pieniądzach. Z kolei jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to obecnym konsensusem, obejmującym Stany Zjednoczone oraz Unię Europejską, jest wymóg weryfikacji tożsamości podczas zakładania konta na serwisach kryptowalutowych.

Niezależność zakupu i użytkowania

Jak zostało wspomniane wcześniej, same krypto są nierzadko anonimowe i zdecentralizowane, serwisy i platformy służące do obrotu nimi najczęściej już nie są. Jednak jak wiadomo, popyt generuje podaż, zwłaszcza w przypadku krypto-rynku, który bardzo silnie opiera się na tej zasadzie. Z tego powodu w odpowiedzi na wymóg weryfikacji szybko zaczęły powstawać serwisy oferujące handel kryptowalutami bez rejestracji. Takie rozwiązanie jest świetne dla osób, które nie chcą rezygnować ze swojej prywatności, w przypadku krypto-giełdy warto jednak podchodzić do takich opcji ostrożnie. Często przyciągają one hakerów, dlatego należy szukać opcji jak najmniej ryzykownych. Dobrym sposobem na bezpieczny handel walutami bez rejestracji jest wybranie internetowego crypto-kantoru.

https://www.youtube.com/watch?v=ZeK0UV9GXFA

Ostatni bastion – kantor kryptowalut bez rejestracji

Crypto-kantory online służą głównie do szybkiej wymiany jednostek waluty fiat na kryptowalutę lub na odwrót. Waluty nie są przetrzymywane w jednym miejscu przez długi okres, więc nie są tak kuszącym celem dla internetowych złodziei jak krypto-giełda. Forma kantoru umożliwia też więcej sposobów na zabezpieczenie transakcji i informacji klientów, przez co stanowi bardzo bezpieczny i wygodny sposób na pozyskanie kryptowalut bez konieczności żmudnej weryfikacji, czy zwiększonego ryzyka utracenia środków.

Wiele kantorów kryptowalut omija obowiązek weryfikacji tożsamości, jednak wśród tej grupy większość nadal wymaga lub nalega na założenia konta. Jedną z niewielu platform, która nie tylko nie stosuje ekstensywnej weryfikacji, ale rezygnuje z opcji rejestracji w ogóle, jest niezależny kantor kryptowalut Crypto-ATM. Oferuje on szybką wymianę jednostek w aż 24 parach fiat-krypto przy minimalnej ilości formalności. Proces zakupu jest bardzo prosty, można wykonać go z zacisza własnego domu i otrzymać kryptowalutę maksymalnie w 20 minut. Dodatkowo, Crypto-ATM umożliwia ustanowienie procentowej granicy wzrostu, w przypadku przekroczeniu której transakcja zostanie przerwana. Ten system, zwany stop-loss, skutecznie chroni klientów przed przepłaceniem w wyniku gwałtownego wzrostu ceny kupowanej kryptowaluty, co nie jest wcale rzadkim zjawiskiem, biorąc pod uwagę dynamikę rynku krypto. W razie jakichkolwiek pytań, numer infolinii oraz e-mail kontaktowy są wyeksponowane w widocznym miejscu na stronie, pozwalając użytkownikom skorzystać z pomocy wykwalifikowanego Biura Obsługi Klienta.

Mimo stosunkowo krótkiej historii, kryptowaluty zdążyły mocno ewoluować odkąd pojawiły się na rynku. Zjawisko krypto, choć dość bezprecedensowe, jest bezsprzecznie fascynujące i przełomowe dla naszego postępu technologicznego, jednak wraz z gwałtowną ewolucją branży ewoluują też standardy i priorytety. Prywatność jednak jest bardzo integralną częścią naszego społeczeństwa jako ogółu, a wykluczenie tej wartości w przypadku kryptowalut narusza same fundamenty i sens ich istnienia. Na szczęście, rynek krypto bardzo szybko tworzy podaż tam, gdzie tylko pojawia się popyt. Dowodem na to są crypto-kantory online bez rejestracji, które umożliwiają niezależny handel kryptowalutami bez konieczności rezygnowania z anonimowości czy bezpieczeństwa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne