Strona głównaMotywacja3 aspekty, które uwzględniam, mając wykład z prezentacją slajdów

3 aspekty, które uwzględniam, mając wykład z prezentacją slajdów

Wszystko przygotowane. Tekst w głowie, slajdy uporządkowane, koszula z marynarką i spodniami uszykowana, cała ja też włosy, delikatny makijaż itp.). Za kilka godzin zaczynam swoją pokazówkę. Będę mówić o życiu kotów dzikich. Nie tylko o tych wielkich, ale też o naszych dachowcach, które żyją sobie bez właścicieli. Są więc dzikie i te piękne liliputki potrzebują naszego wsparcia. Wykład powinien się wszystkim przybyłym spodobać. Wciągam głęboko powietrze do płuc i powoli je wypuszczam, angażując do tego przeponę.

Relaks przed występem obowiązkowy

Doskonale zdaję sobie sprawę, jak bardzo ważny jest relaks wyciszający, który pomaga w koncentracji na sympozjum. Muszę dobrze wypaść na prezentacji, a strach przed wystąpieniem łapie mnie zawsze. Stres ten musi odpłynąć, dlatego obowiązkowo mam przy sobie mały gadżet w postaci mp3 http://dom.elblag.net/artykuly/odtwarzacze-muzyczne-przewodnik-po-wybranych-model,27216.htm. Wygodny odtwarzacz, który wyciszy mnie i zrelaksuje. Płynąca z niego muzyka nastraja moje myśli pozytywnie.

Uśmiecham się do siebie, mając zamknięte oczy i już wiem, że wszystko będzie dobrze. Przebieram się w strój galowy, łapię kluczyki do samochodu i po chwili już jadę na miejsce mego przeznaczenia. Ciężko było znaleźć miejsce parkingowe, ale sącząca się wciąż kojąca muzyka z mp3 pozwoliła mi zachować wewnętrzny spokój.

Po wykładzie będzie nagroda

Z tylnego siedzenia wyciągam projektor http://www.kodek.info/jaki-wybra-projektor-4-najwaniejsze-waciwoci-dobrego-sprztu-multimedialnego/itemid-48.html i idę z nim do sali wykładowej. Do prezentacji mam jeszcze 20 minut. Na salę wchodzą pierwsi słuchacze. Witam ich z uśmiechem i z pomocą jednego z nich uruchamiam projektor, by się upewnić, czy działa. Rzut na ścianę jest wyraźny. Klatki przesuwają się bez problemu. Powoli sala zapełnia się i gdy wybija odpowiedni czas, rozpoczynam wykład.

Projektor to naprawdę dobra rzecz, wspaniała przypominajka, o czym mam mówić, w jakiej kolejności. Lekcja pokazowa idzie mi całkiem dobrze i już się uśmiecham na myśl o swojej nagrodzie, którą sobie przygotowałam. Po wykładzie wyruszam na wycieczkę (wygodny strój traperski w torbie). Stąd do Zakopanego jest niedaleko, ale żeby nie zabłądzić, mam w samochodzie GPS http://navtur.pl/place/news/177,co-powinien-miec-nowoczesny-gps niezawodny, nowoczesny z samochodową ładowarką.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne