Strona głównaMotywacjaNauka języka francuskiego

Nauka języka francuskiego

Mówisz, że chciałbyś zacząć operować językiem francuskim, ale nie wiesz od czego masz zacząć? Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalistów i nauczycieli z wieloletnim stażem: https://www.britishschool.pl/lomianki, którzy za pomocą rewelacyjnych metod i sprawdzonych zabiegów, tchną w Ciebie miłość i pasję do tego języka, sprawiając, że jego nauka będzie przyjemnością. Przy okazji, mieszkając w Łomiankach i mając dostęp do British School, możesz skorzystać również z kursów języka niemieckiego, angielskiego czy też włoskiego, a nawet hiszpańskiego!

Wyobraź sobie, że w tym momencie na całym świecie miliony osób podejmuje naukę języka francuskiego, więc jesteś w doskonałej sytuacji. Okazuje się, że możesz nauczyć się mówić perfekcyjnie po francusku, szybciej niż myślisz. Poza tym francuski to wbrew pozorom, łatwy język do nauki, nawet pomimo niektórych trudniejszych jego aspektów, jak np. wymowa.

Poniżej kilka sprawdzonych metod, dzięki którym odnotujesz w krótkim czasie znaczny progres w nauce języka francuskiego. Możesz je zastosować w każdej sytuacji, bez względu na to czy jesteś początkujący, czy też uczysz się francuskiego od lat.

ZAKOCHAJ SIĘ W JĘZYKU FRANCUSKIM

Zdecydowanie kluczem do nauki francuskiego jest pasja. Francuski jest językiem miłości i trzeba się w nim zakochać. Albo przynajmniej znaleźć naprawdę dobry powód do motywowania się do jego nauki, nawet gdy ogarniać nas będzie zniechęcenie i dezaprobata. Jeśli nakreślisz sobie odpowiednio powody, dla których warto uczyć się francuskiego, z pewnością będzie Ci łatwiej. Oto kilka przykładów:

 • Francuski jest językiem urzędowym w ponad 25 krajach i powszechnie używany jest w wielu innych.
 • Jeśli mamy w rodzinie Francuza łatwiej będzie się nam z nim porozumieć.
 • Możemy czytać francuskie klasyki literackie, do których mamy nieograniczony dostęp
 • Łatwiej będzie nam zagłębić się w kulturę francuską znając język tego kraju

STWÓRZ MAŁĄ FRANCJĘ W SWOIM DOMU

Prościej jest się nauczyć języka francuskiego, jeśli jesteś nim otoczeni z każdej strony. I nie musisz mieszkać we Francji, by móc się zanurzyć w jeżyku tego kraju. W rzeczywistości możesz się otaczać francuskim gdziekolwiek mieszkasz. Oto kilka przydatnych wskazówek:

 • Przełącz ustawienia języka telefonu na język francuski. Podobnie możesz postąpić z komputerem
 • Poszukaj ludzi posługujących się tym jeżykiem w Twojej okolicy. Zawsze możesz też skorzystać z prywatnych konwersacji w szkole językowej: https://www.britishschool.pl/lomianki/zajecia-indywidualne
 • Oglądaj francuską telewizję oraz filmy. Włącz napisy, aby przyspieszyć naukę.
 • Słuchaj francuskiego radia i podcastów np. FrenchPod101. Możesz spróbować uczyć się francuskiego słuchając piosenek wykonawców pochodzących z tego kraju

STÓWÓRZ WŁASNY MINI PODRĘCZNIK DO NAUKI FRANCUSKIEGO

Zdecydowanie szybciej nauczysz się języka francuskiego, jeśli skupisz się na odpowiednich słowach i zwrotach, które są typowe dla Ciebie i Twojego stylu. Takie działanie pomoże Ci w rozmowach po francusku, gdzie będziesz musiał opowiadać jak najwięcej o sobie. Dlatego też warto utworzyć spersonalizowany mini podręcznik, zwierający zbiór wyrażeń i słów odpowiednich dla Twojego życia i Twojej osoby. Możesz zacząć od prostej rozmówki:

 • „Je viens de [z twojego kraju]” (Jestem z [z twojego kraju])
 • „Dans mon temps libre, j’aime [twoje ulubione zajęcia]” (W wolnym czasie lubię [twoje ulubione zajęcia])
 • „Je veux analndre le français parce que [twoje powody do nauki francuskiego]” (Chcę się uczyć francuskiego, ponieważ [twoje powody do nauki francuskiego])
 • „Je suis [zawód]” (Jestem [twój zawód])

PO PROSTU TO ZRÓB

Każdy kto kiedykolwiek uczył się mówić po francusku był początkujący w tym języku. Warto abyś o tym pamiętał, w momentach, gdy będziesz tracił motywację do nauki tego języka. Pamiętaj, aby używać francuskiego najczęściej jak się da, otaczać się z nim każdej strony – zastosować tak zwaną metodę zanurzenia. Poświęć jak najwięcej czasu na francuski i przede wszystkim uwierz w siebie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne